Vėdinimo sistemos projektavimo etapai

Vėdinimo sistemos projektavimo etapai

Projektuojant energiją taupantį namą reikia įgyvendinti daugybę sprendimų, kurie turi įtakos pastato šilumos poreikio mažinimui. Vienas iš jų – gerai suprojektuota vėdinimo sistema. Alternatyva tradicinėms oro cirkuliacijos formoms, lemiančioms didelius energijos nuostolius, yra vėdinimas su rekuperacija, t.y. šilumos atgavimas.

Kad vėdinimas su rekuperacine sistema atliktų savo paskirtį, reikalingas profesionalus projektas, atsižvelgiant į teisingą įrangos parinkimą.

Kaip veikia rekuperatorius?

Rekuperacinis vėdinimas veikia pagal tuos pačius principus kaip ir mechaninis vėdinimas. Tačiau montavimo sistemą papildo šilumokaitis – įrenginys, leidžiantis pirmiausia atgauti sunaudotą šiluminę energiją, o vėliau ją panaudoti pakartotinai. Visą instaliaciją paprastai valdo dvi sistemos, per kurias praeina oras. Pirmasis susideda iš vėdinimo kanalų ir ventiliatorių sistemos, atsakingos už gryno oro tiekimą į patalpą. Panaudotas oras savo ruožtu kitais ortakiais grąžinamas į centrinį bloką su šilumokaičiu ir ventiliatoriumi. Tuo metu jis susiduria su grynu oru iš lauko ir sušildo jį per šilumokaitį, be oro srautų maišymo, prieš paskirstant į atskiras patalpas.

Privalumas

Vėdinimo su rekuperatoriumi privalumas yra ne tik kontroliuojami oro mainai, bet ir energijos taupymas – esant gerai pastato šilumos izoliacijai sistema visus metus sumažina šilumos nuostolius vėdinimui iki 70%. Gerai apgalvota įrenginio konstrukcija kartu su kokybišku šilumokaičiu garantuoja teisingą visos sistemos veikimą.

Montavimas

Surinkimo metu išorėje turi būti padaryta tinkamo skersmens kiaurymė, į kurią sumontuotas valdymo modulis. Kad vėdinimo sistema tinkamai veiktų, būtina, kad jos išėjimas (išorėje) išsikištų už sienos ne mažesniu kaip 5 mm atstumu. Veikimo modulio ilgis atitinka sienos, ant kurios jis sumontuotas, storį. Rekuperatoriai jungiami į stacionarų tinklą,

Pasirinkite įmonę, turinčią profesinių žinių ir patirtį, galėsite būti tikra, kad sistema sklandžiai veiks. Netaupykite paslaugoms – jei padarysite rimtų klaidų, taupymas gali pasirodyti skausmingas.

Naujai sumontuota rekuperacinė sistema visada turi būti sureguliuota. Atlikdami matavimus montuotojai patikrina sistemos efektyvumą ir slėgį vėdinimo kanaluose. Visų svarbių parametrų reikšmės turi atitikti projektavimo metu priimtas vertes. Tinkamai suprojektuota, surinkta ir pritaikyta vėdinimo sistema atliks savo paskirtį ir džiugins jus grynu oru.

PR