Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Vairavimo kategorijos – kuo jos skiriasi?

Vairavimo kategorijos – kuo jos skiriasi?

Vairavimo kategorijos – kuo jos skiriasi?

PR

Šiomis dienomis gyvenimas yra labai sunkiai įsivaizduojamas be transporto priemonių. Kiekvieną dieną miestuose yra labai daug žmonių, kurie automobiliais važiuoja į darbą. Taip pat, visos logistikos paslaugos ir įvairių prekių pristatymas į parduotuves yra tiesiog neįmanomas be atitinkamų transporto priemonių.

Jei jų nebūtų, ko gero daugumos įmonių veikla ir darbai sustotų, o dauguma žmonių susidurtų su tuo, kad pradėtų trūkti įvairių prekių ir būtų sudėtinga atlikti kasdienius darbus. Tačiau, svarbu pabrėžti, kad ne kiekvienas žmogus gali vairuoti visas transporto priemones – yra skirtingos vairavimo kategorijos, pagal kurias leidžiama vairuoti vienokias ar kitokias mašinas.

Viena populiariausių vairavimo kategorijų yra B. Tai yra ta kategorija, kurią turi labai daug žmonių visoje Lietuvoje, Europoje ir net pasaulyje. Taip yra dėl to, kad ši kategorija yra labiausiai reikalinga paprastiems žmonėms tam, kad jie galėtų atlikti savo kasdienius darbus. Su B vairavimo kategorijos teisėmis yra leidžiama vairuoti lengvuosius automobilius, vairuoti mopedus ir lengvuosius keturračius (AM kat.), keturračius (B1 kat.). Žmonės, kurių darbas yra susijęs su vairavimu, ypač į tolimesnes šalis, paprastai turi ir C kategorijos teises. C vairavimo kategorijos teisės suteikia žmogui galimybę vairuoti sunkvežimius. Tam, kad būtų galima vairuoti autobusus, vairuotojas turi įgyti specialiai tam pritaikyta D kategoriją.