V. Miliauskas: „gyvenau laikotarpiu, kai Lietuva buvo tremiama į Sibirą, kalinama lageriuose ir kalėjimuose“

V. Miliauskas: „gyvenau laikotarpiu, kai Lietuva buvo tremiama į Sibirą, kalinama lageriuose ir kalėjimuose“

2022 m. lapkričio 10 d. Kaune vyko Vytauto Miliausko knygos ,,POST TENEBRAS LUX (PO TAMSOS ŠVIESA)“ pristatymas. Į renginį gausiai susirinko Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos nariai.

Susitikime dalyvavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus vyresnysis patarėjas, profesorius Algis Vyšniūnas. Siekiant gyvosios atminties sklaidos išsaugojimo ir įamžinimo,  jis bendraminčius supažindino su LGGRTC vykdomais istorinės atminties darbais ir ateities planais: išsaugant istorinę atmintį Kazachstane, Lukiškių kalėjimo komplekse, Lukiškių aikštėje ir jos prieigose.

Tremtinio V. Miliausko knygos „POST TÉNEBRAS LUX (PO TAMSOS ŠVIESA)“- tai prisiminimų ir pasvarstymų biografinė knyga, pasakojanti autoriaus šeimos istoriją Lietuvai skaudžių istorinių įvykių aplinkybėmis.

„Gyvenau laikotarpiu, kai Lietuva buvo tremiama į Sibirą, kalinama lageriuose ir kalėjimuose, žudoma. Gyvenom susigūžę, pažeminti, privalėjom atsisakyti savo minčių, jautėmės lyg ir nusikaltę, aplink tvyrojo nuolatinės sutemos – tamsa. Nors daugeliui iš mūsų teko tragiškas likimas, mano karta Sibire užgrūdino ištikimybę savo kraštui. Po pusę amžiaus trukusios nuožmios okupacijos ryžtingai pasirinkom kitą – laisvės ir pilietiškumo kelią, leidusį išardyti geležinę uždangą, skiriančią Lietuvą nuo Laisvojo pasaulio. Į mūsų padangę grįžo saulėta diena, grįžo šviesa“,– sakė knygos autorius, buvęs Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos (LPKTB) valdybos pirmininkas Vytas Miliauskas.

Ilgus metus rūpinęsis ir skatinęs bendraminčių, ešelonų brolių ir sesių, autentišką tremčių, kančių ir netekčių dokumentavimą, biografiniame kūrinyje autorius įprasmina neišardomai su tėvyne ir jos netekties skausmu, jos didvyriška kova susietą savo ir artimųjų likimą.

Nuotraukos Raimundo Kaminsko /LGGRTC

genocid.lt inf.

Naujienos iš interneto