Pagrindinis puslapis Lietuva Už išskirtinius nuopelnus Lietuvai – prezidento apdovanojimai

Už išskirtinius nuopelnus Lietuvai – prezidento apdovanojimai

Už išskirtinius nuopelnus Lietuvai – prezidento apdovanojimai

www.voruta.lt

Liepos 6-ąją už nuopelnus Lietuvai ir Lietuvos vardo garsinimą Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktorių Dalių Žižį ir Lietuvos ypatingojo archyvo direktoriaus pavaduotoją Kęstutį Remeiką.

„Kiekvienai kartai tekdavo ir tenka skirtingi išbandymai. Sudėtingiausiais laikotarpiais, kai reikia ryžto veikti, drąsos kovoti ir valios aukotis, atsiskleidžia patys gražiausi pasiaukojimo ir didvyriškumo pavyzdžiai, o istoriją keičiantys darbai kalba už juos nuveikusius žmones“, – sakė šalies vadovas.

Karininko kryžiumi apdovanotas Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktorius Dalius Žižys – istorikas, archyvistas, modernaus, šiuolaikiško, koja kojon su naujausiomis technologijomis žengiančio didžiausio Lietuvos valstybės archyvo vadovas.

Lietuvos ypatingojo archyvo direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Remeika – istorikas, archyvistas, teisininkas, aktyvus Lietuvos archyvistikos, dokumentinio kultūros paveldo saugotojas ir skleidėjas, modernaus ir atviro visuomenei valstybės archyvo puoselėtojas – apdovanotas Riterio kryžiumi.

Prezidentūros atstovas spaudai Ridas Jasiulionis pasakoja, kad prezidentas G. Nausėda tęsia kurį laiką nutrūkusią tradiciją Valstybės dienos proga Prezidentūroje surengti priėmimą, pakviečiant į jį Lietuvos valstybingumui ir šalies reputacijos stiprinimui nusipelniusius kultūros, meno, mokslo pasaulio, akademinės bendruomenės, verslo, valdžios ir valstybės institucijų, diplomatinio korpuso, žiniasklaidos, religinių bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų, švietimo ir ugdymo bendruomenių atstovus.

Prezidento komunikacijos grupės nuotr.