Turite žinoti, kokie yra prostatos simptomai

Turite žinoti, kokie yra prostatos simptomai

Daugeliui išgirdus žodį prostata, jis asocijuojasi su vėžiu. Taip jau yra, kad šiuo metu Lietuvoje prostatos vėžys yra skaičiuojama kaip pati dažniausia vyrų onkologinė liga. Kiekvienais metai yra nustatoma apie du tūkstančius naujų atvejų. Liūdna, bet kasmet sergamumas prostatos vėžiu auga.

Statistika teigia, jog daugiau kaip 50 proc. vyresnių nei 50 metų ir apie 90 proc. vyresnių nei 70 metų vyrų turi padidėjusią prostatą. Šie skaičiai tik dar kartą patvirtina faktą, kad kuo vyras yra vyresnis, tuo didesnė tikimybė, jog bus diagnozuotas prostatos vėžys. Būtina rūpintis vyrams savo sveikata, kad išvengtų ligų tiek susijusių su prostata, tiek ir su kitais organais. Kitu atveju pasireikšti gali viena iš šių trijų prostatos ligų:

  • prostatos vėžys;
  • gerybinis prostatos padidėjimas;
  • prostatos uždegimas.

Sergant nors viena iš šių ligų yra jaučiami tam tikri prostatos simptomai. Jų yra baigtinis skaičius ir skaičiuojama, kad dažniausiai tai bus keturi svarbiausi simptomai, kurie atsiranda dėl prostatos ligų.

  • Jis gali pasireikšti daugelyje sričių. Vieni pajaučia skausmą pilvo apačioje, kiti – aplink varpą, treti – tarpvietėje arba kapšelyje. Tai – vienas iš dažniausių ir reikšmingiausių simptomų.
  • Šlapinimosi problemos taip pat yra susiję su prostata.
  • Lytinės funkcijos bei erekcijos sutrikimas. Pastarasis sutrikimas yra susijęs ir su vyrų senėjimu, nes pasireiškia 52% vyrų tarp 40 – 70 metų amžiaus. Nors erekcijos sutrikimas dar yra siejamas ir su gretutinėmis vyro lygomis. Tai gali būti tiek širdies ir kraujagyslių ligos, tiek kitos prostatos ligos su apatinių šlapimo takų simptomais ir testosterono trūkumu.
  • Bendri negalavimai. Kartais pacientai jaučia depresijos požymius ar bendrą nuovargį, silpnumą.

Turite žinoti net tik, kokie yra prostatos simptomai, bet ir kokie rizikos faktoriai įtakoja erekcijos sutrikimus. Juos skatina ne tik Jūsų žalingi įpročiai, tokie kaip rūkymas, alkoholis, narkotikai, bet ir hiperlipidemija (riebalų apykaitos sutrikimai), viršsvoris, padidintas kraujo spaudimas, diabetiniai susirgimai bei nepakankamai fiziškai aktyvus gyvenimas. Tad labai svarbu, kad gyventumėte sveikai ir nuolat rūpintumėtės savo sveikata. Mityba taip pat yra svarbus visų ligų faktorius. Po atliktų tyrimų yra nustatyta, jog prostatą saugo žalioji arbata, sojų produktai, žuvis, kopūstinės daržovė, pomidorai (ypač virti), vynuogės.  Pastebėta, jog ir vitaminai D bei K turi teigiamos įtakos apsaugoti prostatą nuo vėžio, o šių vitaminų vartojimas sumažina riziką susirgti prostatos vėžiu.

Norėdami išvengti su prostata susijusių ligų privalote atsisakyti bei vengti nesaugių lytinių santykių, ejakuliacija nesibaigusio seksualinio susijaudinimo, taip pat ir didelės įtakos tam turinčio veninio sąstovio dubenyje dėl sėdimo darbo ir vidurių užkietėjimo, ir dažno bei nesaikingo riebaus maisto vartojimo. Remkitės išsakytais patarimais ir būsite sveikas vyras, turintis laimingą šeimą.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.