Tobulai švarūs langai – neįmanoma? Štai, ką turite žinoti

Tobulai švarūs langai – neįmanoma? Štai, ką turite žinoti

Langų valymas yra vienas iš sunkiausių namų ruošos darbų, jei norite tai padaryti idealiai. Netinkamos priemonės ir įrankiai nepadės pasiekti norimo efekto – skaidrių langų, be jokių dryžių ar kitų nuo valymo paliktų žymių.

Tobulam langų valymui jums reikės šiek tiek praktikos, efektyvių valymo priemonių, bet svarbiausia – kokybiškų įrankių. Langų valytuvai yra puikus būdas pagreitinti langų valymo darbus ir tai atlikti be priekaištų.

Šiame straipsnyje pasidalinsime paprastais patarimais, kaip, kada ir su kuo valyti langus.

Kada geriausia valyti langus?

Jei norime matyti nepriekaištingai išvalytus langus, reikia žinoti, kad juos reikia plauti tinkamu oru ir tinkamu paros metu. Laikydamiesi kelių paprastų taisyklių, jūs tikrai pasilengvinsite sau užduotį. Langų valymas taps malonesnis, greitesnis, o gautas efektas tikrai jus džiugins.

Saulei kaitinant

Pasirodo, ne pats tinkamiausias metas plauti langus – tai karšta, saulėta diena. Kodėl? Kai valant langus spigina saulė, vanduo greičiau išgaruoja ir palieka negražias vandens lašų žymes, dėmes, sunkiai pašalinamus dryžius. Tokiu atveju langų valymą tenka kartoti iš naujo.

Spengiant šalčiui

Kita vertus, šaltas oras taip pat kiša koją langų valymo metu. Todėl langų nereikėtų plauti ir tada, kai lauke šąla, t. y. temperatūra lygi nuliui arba žemesnė. Tokiu atveju langų valymas gali būti neefektyvus, nes vandens lašeliai ant stiklo gali užšalti, apsunkindami jų valymą ir braižydami stiklo paviršių.

Taigi kada yra geriausias metas valyti langus, kad rezultatas mus išties tenkintų? Nešvarius langus geriausia plauti debesuotą, bet nelietingą dieną, arba kai šviečia saulė, tačiau jos spinduliai nekrenta tiesiai ant valomų langų stiklų. Dėl to langų valymas bus daug greitesnis ir efektyvesnis.

Reikalingos priemonės

Su kuo plauti langus? Ką naudoti, kad langų valymas būtų malonesnis ir greitesnis? Valant langus taip pat svarbu pasirinkti tinkamas langų valymo priemones. Gražiai išplautus langus be jokių dryžių ar kitų dėmių tikrai galime pamatyti, tačiau tam reikės pastaruoju metu vis sparčiau populiarėjančių mikropluošto šluosčių. Tai minkštos poliesterio audinio skiautės su labai plonais pluoštais, kurie lengvai „surenka“ nešvarumus nuo valomo paviršiaus, taip pat pasižymi itin dideliu vandens sugėrimu. Kokias mikropluošto šluostes langams rinktis? Langams valyti pakanka plonos mikropluošto šluostės. Taigi langų valymas gali apsieiti ir be įvairiausių purškalų.

Senesnis langų valymo būdas, kurį mums papasakojo mūsų močiutės, yra nailoninių pėdkelnių naudojimas. Nailonas, t. y. poliamidinis audinys, buvo naudojamas prieš kelis dešimtmečius norint langus išvalyti be priekaištų – juk tuo metu nebuvo nei mikropluošto šluosčių, o ir valytuvai buvo ne visų namuose bei itin primityvūs, dažnai neatliekantys savo funkcijos 100%.

Langų valymas su glicerinu

Gerai žinomas ir naudojamas blizgančių langų valymo būdas – glicerino naudojimas. Šios nebrangios ir lengvai prieinamos priemonės nedidelis kiekis dedamas į langų stiklams plauti naudojamą vandenį. Kam? Ši medžiaga, sukurdama tarsi apsauginį nematomą sluoksnį ant langų stiklų, neleis ant jų nusėsti vandeniui, purvui ir dulkėms.

Pasitelkiant valytuvus

Daugelis namuose turime įvairių formų ir ilgio langų valytuvus. Šie padeda lengviau pasiekti sunkiai pasiekiamas vietas, padeda nuvalyti itin aukštus langus ir yra geras kiekvieno namų šeimininko pagalbininkas. Tačiau dažnai susiduriame su nekokybiškų daiktų problema, todėl pirkdami naują langų valytuvą, pasidomėkite gamintoju ir kita informacija. Jau daugelį metų žmonės perka ir naudoja vokiečių gamybos valytuvus – https://gerduva.lt/svarus-namai/langu-valymo-priemones/valytuvai/leifheit.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.