Termovizoriai – ką svarbu žinoti prieš įsigyjant juos?

Termovizoriai – ką svarbu žinoti prieš įsigyjant juos?

Šiluminės kameros specifikacijų skaičius gali būti didžiulis, kai bandote rasti tinkamą kamerą pagal savo poreikius, ypač jei tai turi būti aukštos klasės termovizoriai.

Bet kokios specifikacijos atskirai nepasakys daug apie fotoaparatą – tai yra veiksnių, lemiančių termovizoriaus galimybes, derinys. Visos specifikacijos suteikia naudingos informacijos, tačiau čia yra pagrindinės, į kurias reikia atsižvelgti, kad įsitikintumėte, jog perkate savo programai tinkamą fotoaparatą:

Diapazonas

Diapazonas yra visas temperatūros diapazonas, kuriam fotoaparatas yra kalibruotas ir kurį gali išmatuoti. Kai kurios kameros turi kelis diapazonus, kad būtų galima tiksliau išmatuoti platesnį temperatūrų intervalą. Žinokite temperatūras, su kuriomis galite susidurti savo programoje – pasirinkti fotoaparatą su aukštesniu temperatūrų diapazonu ypač svarbu tam tikroms pramoninėms reikmėms, pvz., matuojant aukštos temperatūros įrangą, pvz., katilus, krosnis ar krosnis.

Matymo laukas (FOV)

Matymo laukas nustatomas pagal fotoaparato objektyvą ir yra scenos, kurią fotoaparatas matys bet kuriuo momentu, apimtis. Norint atlikti darbą iš arti, jums reikia objektyvo su plačiakampiu FOV (45° ar daugiau). Darbui dideliais atstumais reikalingas teleobjektyvas (12° arba 6°). Kai kurie fotoaparatai gali būti su keliais objektyvais skirtingoms programoms.

IR raiška

Kameros skiriamoji geba yra tai, kiek vaizdo taškų kamera turi raiškoje. Didesnė skiriamoji geba reiškia, kad kiekviename vaizde yra daugiau informacijos: daugiau pikselių, daugiau detalių ir didesnė tikimybė gauti tikslius matavimus. Priklausomai nuo taikomosios programos, ypač kai galite priartėti prie tikslo, galite išsisukti naudodami pigesnę ir mažesnės raiškos kamerą. Matuojant mažesnius taikinius iš toliau, reikės didesnės skiriamosios gebos.

Terminis jautrumas (NETD)

Terminis jautrumas arba triukšmo lygiavertis temperatūros skirtumas (NETD) apibūdina mažiausią temperatūros skirtumą, kurį galite matyti fotoaparate. Kuo mažesnis skaičius, tuo geresnis infraraudonųjų spindulių sistemos šiluminis jautrumas. Įspėjimas: pigių gamintojų fotoaparatai gali slėpti prastą jautrumą, kai NETD naudoja 50 °C, o ne standartinę 30 °C. Jei taikiniai, kuriuos reikia išmatuoti, paprastai turi didelius temperatūrų skirtumus, fotoaparatas su žemu NETD tikriausiai nėra būtinas. Tačiau subtilesnėms programoms, pavyzdžiui, aptikti drėgmės problemas, reikės didesnio jautrumo.

PR

Naujienos iš interneto