Taupymo ir investavimo patarimai

Taupymo ir investavimo patarimai

Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Sunkiausia taupymo ir investavimo dalis yra ne tik suprasti pagrindinius dalykus, bet ir turėti pakankamai pinigų, kad iš tikrųjų galėtumėte tai daryti. Štai keletas būdų, kaip galite atlaisvinti šiek tiek lėšų, kad galėtumėte išmintingai taupyti ir investuoti:

Stenkitės vengti didelių papildomų mokesčių

Kuo mažiau mokate mokesčių, tuo daugiau pinigų galite gauti. Bet kokia kaina venkite mokesčių, susijusių su pavėluotais mokėjimais, lėšų išėmimu iš bankomatų ir kt. Kalbant apie investavimą, kai kurie įprasti mokesčiai yra sąskaitos administravimo mokestis, tarpininkavimo mokestis, prekybos komisinis mokestis ir kt. Prieš investuodami būtinai perskaitykite smulkų šriftą kiekvienoje sutartyje ir investavimo platformoje bei būtinai užduokite daug klausimų ir gaukite aiškius bei tikslius atsakymus.

Pasidomėkite didelio pajamingumo taupomosiomis sąskaitomis

Didelio metinio procentinio pajamingumo sąskaitos gali būti viena iš veiksmingų priemonių, padedančių jums lengviau sutaupyti ir išsaugoti savo sutaupytas lėšas.

Sumažinkite pragyvenimo išlaidas

Kad turėtumėte daugiau pinigų taupymui ir investavimui, sumažinkite pragyvenimo išlaidas. Tai gali būti bet kas – nuo būsto, maisto iki kabelinės televizijos sąskaitos. Peržiūrėkite kiekvieną išlaidų kategoriją ir nuspręskite, ar galite kur nors sumažinti išlaidas. Tai gali reikšti, kad reikia pakeisti savo gyvenimo būdą ir mažiau išleisti maistui, pramogoms ar drabužiams pirkti.

Pradėkite nuo didžiausių išlaidų, t.y. taupykite trijose svarbiausiose išlaidų kategorijose, kurios yra būstas, maistas, kreditai ir transportas. Tada imkitės smulkesnių išlaidų apkarpymo. Pastarieji žingsniai, kurių imsitės, kad sutaupytumėte, reikalaus šiek tiek darbo, bet ilgainiui padės sutaupyti daug. Pavyzdžiui, jei jums pavyks išsiderėti geresnę kainą ir automobilio draudimui per mėnesį sutaupyti 20 EUR, per metus tai sudarys 240 EUR. Tas pats galioja ir kalbant apie kreditus bei paskolas – gal verta pasidomėti refinansvimo galimybe?

Papildomas verslas

Be to, kad sumažintumėte pragyvenimo išlaidas, imkitės papildomo darbo, kad gautumėte papildomų pinigų. Atsižvelgdami į savo pomėgius ir įgūdžius, galite dirbti bet ką – nuo šunų vedžiojimo iki daiktų perpardavimo. Nesvarbu, kiek uždirbsite – 200 ar 1 000 EUR per mėnesį, taupykite arba investuokite visą sumą.

Įsipareigokite taupyti papildomus pinigus

Papildomi pinigai gali būti dovana gimtadienio ar švenčių proga, premija darbe arba atlyginimo padidinimas. Dalį šių pinigų skirkite taupymo ar investavimo tikslui. Taip galėsite džiaugtis dalimi pinigų dabar, o likusius galėsite skirti finansiniam saugumui didinti.

Pagerinkite savo kredito reitingą

Geras kredito reitingas reiškia, kad gausite geriausias palūkanų normas ir sąlygas. Savo ruožtu sutaupyti pinigai už palūkanas reiškia, kad sutaupysite daugiau lėšų. Be to, kuo daugiau pinigų sutaupysite palūkanų mokesčiams, tuo daugiau lėšų liks ne tik taupymui, bet ir investavimui. Tačiau ne kiekvienas žmogus žino, koks yra jo kredito reitingas, todėl būtų pats metas tai išsiaiškinti ir imtis visų priemonių, kurios padėtų jį kuo labiau padidinti.

Jei norite kreiptis dėl paskolos

Tuo tarpu, jei taupant ir investuojant jums taip pat prireikia kreiptis dėl paskolos, tai turėtumėte daryti labai atsakingai ir apgalvotai, atidžiai įvertindami kas paskolins reikiamas lėšas. Būtina suprasti, kad kiekviena paskola yra papildomas finansinis įsipareigojimas, kuris turi tiesioginės įtakos tiek jūsų finansinei padėčiai, tiek ir jūsų kredito reitingui. Todėl net jei jūsų kredito reitingas bus aukštas ir jums pavyks sulaukti labai palankaus paskolos pasiūlymo, tai dar nereiškia, jog galite sau leisti į paskolą žvelgti pro pirštus.

Nusprendę imti paskolą, būtinai palyginkite skirtingus rinkoje prieinamus paskolų variantus ir atidžiai išsiaiškinkite, kokias sąlygas taiko skirtingi kreditoriai. Taip pat būtinai imkitės veiksmų, kurie pagelbėtų jums pagerinant savo kredito reitingą, nes tai jums suteiks galimybę sulaukti palankesnių paskolos sąlygų. Be to, iš anksto sudarykite ir savo būsimų veiksmų planą, padėsiantį jums lengviau grąžinti savo gautą paskolą. Taigi, yra ne viena svarbi detalė, apie kurią reikėtų pagalvoti, jei jums iš tikrųjų prireiktų kreiptis į kreditorius dėl vienokio ar kitokio dydžio paskolos internetu.

Žodis pabaigai

Kai kalbama apie taupymą ar investavimą, tai, kiek reikia daryti vieno ar kito, labai priklauso nuo to, ką galite sau leisti, kokie yra jūsų nustatyti pagrindiniai tikslai ir koks yra kiekvieno tikslo įgyvendinimo laikotarpis, taip pat nuo jūsų rizikos tolerancijos lygio. Suprasdami pagrindinius šių dviejų būdų skirtumus ir nustatydami veiksmingas priemones, kaip atrasti daugiau lėšų, išmoksite išmintingai taupyti ir investuoti savo sunkiai uždirbtus pinigus.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.