Studijos ir mokesčių deklaravimas Vokietijoje: lengvatos, taikomos studentams

 Studijos ir mokesčių deklaravimas Vokietijoje: lengvatos, taikomos studentams

Studijos Vokietijoje – tai įdomi, nepakartojamų įspūdžių ir naujų žinių kupina patirtis. Tiesa, užsienio studentams svarbu įsigilinti ne tik į mokslo pasaulio subtilybes, bet ir Vokietijos mokesčių sistemą bei galimybes sutaupyti, ypač aktualias besimokančiųjų tarpe.

Susipažinkime su pajamų deklaravimo procesu ir mokesčių lengvatomis, kuriomis studentai gali pasinaudoti visu studijų laikotarpiu Vokietijoje.

Mokesčių grąžinimas iš Vokietijos: ką pravartu žinoti studentams?

Vokietijoje veikia griežtai struktūrizuota mokesčių sistema, kuri taikoma visiems gyventojams, įskaitant ir nuolatinius užsienio studentus. Nors studijuodami daugiausia pajamų galite gauti iš stipendijų, darbo nepilnu etatu arba lėšų moksliniams tyrimams atlikti, tam tikros mokesčių lengvatos palengvina finansinę naštą net ir itin didelių ar nuolatinių pajamų negeneruojantiems studentams. Perpratę vietinę pajamų deklaravimo tvarką ir tai, kaip veikia mokesčių grąžinimas iš Vokietijos, prasmingai išnaudosite savo finansinę padėtį susigrąžindami dalį lėšų atgal į banko sąskaitą. Tad esminis faktas, kurį svarbu žinoti studijuojantiems Vokietijoje – mokesčių lengvatomis gali naudotis ne tik dirbantys gyventojai.

Mokesčių lengvatos, taikomos studentams

  1. Išlaidos, susijusios su studijomis. Atkreipkite dėmesį: jei jūsų mokslas Vokietijoje nėra nemokamas ar studijų metu patiriate papildomų išlaidų, dalį jų metų pabaigoje galėsite atskaityti iš mokesčių deklaracijos. Kokiems kaštams taikomos lengvatos?  Į šį sąrašą įeina ne tik mokestis už studijas, bet ir mokomoji medžiaga, knygos ir net viešojo transporto išlaidos kelionei į mokymosi įstaigą bei iš jos.
  2. Sveikatos draudimo įmokos. Kiekvienas studentas Vokietijoje privalo turėti sveikatos draudimą, kurį tenka padengti savo lėšomis. Tiesa, dalį sumokėto mokesčio susigrąžinti taip pat įmanoma – tą galima padaryti pajamų deklaracijos laikotarpiu.
  3. Lengvatos dirbantiems studentams. Greta studijų užsiimate ir papildoma veikla – darbu nepilnu etatu? Šiuo atveju įmanomas ne tik pajamų mokesčių grąžinimas iš Vokietijos už gautą atlyginimą, bet ir kitas darbui aktualias, tačiau darbdavio nepadengiamas išlaidas: pavyzdžiui, uniformos įsigijimą, profesinio tobulėjimo kursus ar kelionę į darbo vietą ir iš jos.
  4. Kraustymosi išlaidos. Jei dėl studijų Vokietijoje tenka keisti gyvenamąją vietą, galite susigrąžinti dalį sumokėtų mokesčių už tokias sąnaudas kaip transporto ir daiktų gabenimo kaštai bei trumpalaikė nuoma.

Mokesčių deklaravimas Vokietijoje: apie procesą detaliau

Norėdami pretenduoti į aukščiau pateiktas mokesčių lengvatas, privalote pateikti metinę pajamų deklaraciją Vokietijoje. Kaip tai vyksta? Nors šis procesas gali pasirodyti bauginantis, iš tiesų jis nesunkiai įveikiamas ir savarankiškai, o, iškilus neaiškumams, aktualios informacijos internete taip pat netrūksta.

Mokestiniai metai Vokietijoje sutampa su kalendoriniais metais, o pajamų deklaravimas įprastai vyksta pirmojoje metų pusėje (deklaruojant pajamas su specialisto pagalba, procesas gali būti kiek ilgesnis). Šiuo laikotarpiu Vokietijos mokesčių inspekcijai (Finanzamt) reikėtų pranešti apie praėjusiais mokestiniais metais sugeneruotas pajamas bei patirtas išlaidas, drauge pateikiant ir aktualius dokumentus (pavyzdžiui, kvitą už sumokėtą sveikatos draudimą ar kitus kaštus). Institucijai paskaičiavus mokesčių permoką, ji į jūsų asmeninę banko sąskaitą bus grąžinta per 3-6 mėnesius nuo deklaracijos teikimo. Nepamirškite ir to, kad sklandesnį pajamų deklaravimo procesą gali užtikrinti specialistai, kuriems mokesčių grąžinimas iš Vokietijos – puikiai pažįstama tema.

Studijos Vokietijoje – tai naudinga patirtis ne tik norintiems pasisemti naujų žinių, bet ir ketinantiems pasinaudoti aktualiomis mokesčių lengvatomis. Suprasdami vietinę mokesčių sistemą ir jos subtilybes pritaikydami savo finansinei situacijai, galite susigrąžinti dalį lėšų, patirtų už studijoms ar darbui įsigytus pirkinius ir paslaugas. Pasitelkę šias galimybes, maksimaliai išnaudosite savo studijų užsienyje patirtį, o, tvirtu žingsniu žengdami į darbo rinką Vokietijoje ar kitoje šalyje, jau būsite susipažinę su svarbiausiais mokesčių aspektais, kurie aktualūs kiekvienam gyventojui.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.