Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Slenksčių virinimas – kai norisi išgelbėti automobilį

Slenksčių virinimas – kai norisi išgelbėti automobilį

Slenksčių virinimas – kai norisi išgelbėti automobilį

PR

Gamintojai ne visuomet geba skirti reikiamą dėmesį aukštos kokybės kėbulo galvanizavimui, kuris užtikrintų apsaugą. Rūdis specialistai vadina gana dažna automobilių problema. Dėl tokios priežasties po kurio laiko išlenda raudonos dėmės. Kai jos nebūna laiku pašalinamos, atsiranda įtrūkimų, vėliau ir skylių. Gerai apsvarstykime dėl kokių priežasčių korozija paveikia kėbulą ir išsiaiškinkime ,kaip rūdis būtų galima pašalinti iš transporto priemonės kėbulo.

Slenksčių virinimas – rūdžių pašalinimas

Metalo oksidacija neišvengiama, nes automobilius veikia išorinė aplinka – drėgmė, oras, statinė elektra. Dažų pažeidimas laikomas labiausiai paplitusia kėbulo rūdijimo priežastimi. Pjaustyti dažai ar mikro įtrūkimai sudaro puikias galimybes prasiskverbti orui bei vandeniui. Akivaizdūs pažeidimai bus pastebimi nepraėjus nė mėnesio, jei žiemos metu atsiras įtrūkimų. Šiltuoju metų laiku tai užtrunka kiek ilgiau, tačiau bet kuriuo atveju destruktyvus procesas yra neišvengiamas.

Rūdys ant automobilių kėbulo gali susiformuoti kaip vienas masyvus taškas ar vos matomi taškeliai, įprastai vadinami „grybais“. Rimtesnę žalą sunkiau pašalinti, nei menką. Be to, jei korozija pasimato kaip nedidelės dėmės, tai byloja, jog kėbulo darbų atlikimas buvo nekokybiškas ar transporto priemonei sukurti buvo pasitelkti prastesnės kokybės metalai.

Slenksčių remontas – efektyvi paslauga

Dažniausiai pasitaikanti rūdžių atsiradimo automobilyje priežastis – išorinės aplinkos veiksniai, tad pirma nukenčia tokios dalys kaip automobilio slenkstis. Būtent jis nuolat sušlampa, yra veikiamas reagentų, gausiai pasitaikančių keliuose. Taip pat atsiranda ir mechaninių pažeidimų, kuriuos sukelia akmenys, smėlis, šakos ir kt. Duobėtos automobilių stovėjimo aikštelės bei rampos taip pat nesumenkina problemų, tad slenksčių virinimas tampa vis dažnesne paslauga.

Kitose vietose taipogi gali atsirasti rūdžių, tad turime būti tam pasirengę. Prieš nuspręsdami pašalinti visas rūdis, įvertinkime žalos dydį. Procedūra gali būti atlikta cheminiu ir mechaniniu metodu. Visada turėtume pasirinkti, aiškiai įvertinę problemų pobūdį.

Mechaniniu būdu atsikratyti rūdžių nuo automobilio kėbulo kartais įmanoma ir savarankiškai, apsieinant ir be specialistų pagalbos. Pirmiausiai prireiks labai kruopščiai išvalyti dažniausiai korozijos veikiamas sritis metaliniu šepetėliu bei švitriniu popieriumi.

Vienintelis minimo proceso trūkumas tik jo trukmė, tai užsitęs ne mažiau kaip kelias valandas. Žinoma, kai bus laikomasi nurodymų, bus pašalinti ne tik automobilio kėbulo pažeidimai, o ir mažiausiai dviems metams pasirūpinta apsauga nuo rūdžių.

Jei neturime specialaus aparato, galėtume atlikti valymą rankomis. Procesas bus ilgas ir reikalaus gausybę energijos, bet automobilio paviršius bus nuvalytas. Labai svarbu paisyti visų atsargumo priemonių, jog neatsirastų naujų įbrėžimų. Jie taipogi gali sukelti įtrūkimus.

Kuomet paviršius jau nuvalytas, jį reikėtų apdoroti rūdžių keitikliu. Pamiršti tokio daikto nevertėtų, kadangi kai kurių korozijos požymių galime iš karto ir nepastebėti, o jei paliksime juos ramybėje, neilgai trukus bėda ir vėl pasikartos. Užtenka pritaikyti kompoziciją bei stovėti keliasdešimt minučių, kad vėl būtų galima sėkmingai tęsti suplanuotus remonto darbus.

Cheminis būdas

Toks metodas galėtų būti atliktas, pasitelkiant prietaisus, perduodančius srovę ar be jų. Tarkim, elektrocheminis pašalinimas apims oksidaciją. Taip galima pašalinti bei sustabdyti rūdžių susidarymo procesą ant kėbulo. Parduotuvėse galima nesunkiai rasti paruoštos chemijos. Juose procedūra aprašyta labai išsamiai, tad beveik bet kuris vairuotojas šį cheminį būdą galės išbandyti savarankiškai savo namų garaže.

Kai turime omeny rūdis pašalinančius skysčius, būtina žinoti, kad juose yra fosforo rūgšties, būtent ji yra korozijos keitiklis. Jei visa tai atrodo labai sudėtinga, UAB “Vakarų Antikoras” galėtų tapti išmintingu pasirinkimu.