Skambančių dubenų įtaka žmogaus gyvenime

Skambančių dubenų įtaka žmogaus gyvenime

Efektyvus streso suvaldymas yra svarbiausias žingsnis siekiant gero tiek tiek fizinės, tiek psichologinės sveikatos. Tik visa bėda, jog mes dažnai nueiname ne visai teisingu ir gana pavojingu keliu – griebiamės cheminių preparatų. Galbūt tai ir duoda pirminį poveikį, tačiau vėliau atneša dar didesnių bėdų- įvairias priklausomybes ar kitų žmogaus organų sutrikdytą veiklą.

Kodėl gi nepabandžius meditacijos? Tam puikiai tinka įvairūs skambantys instrumentai – gongai, vėjo varpeliai, šamano būgnai arba vis labiau populiarėjantys skambantys dubenys.

Skambančių dubenų rinkiniai

Paprastai tokiomis prekėmis prekiaujančios parduotuvės siūlo įsigyti ne vieną instrumentą, o visą jų rinkinį. Skambančių dubenų rinkinys – puiki terapinė meditacijos priemonė. Tibeto vienuoliai meditacijoms juos pasitelkia jau ne vieną tūkstantį metų.  Skambančių dubenų garso lydima meditacija praturtindavo dvasines patirtis, o taip pat stiprindavo vienuolių kūnus. sakoma, jog sodrus šių instrumentų garsas padeda pasiekti itin gilią meditacinę būklę ir atveria pačius netikėčiausius pasamonėje glūdinčius išminties perliukus.

Unikalu tai, jog skambančių dubenų garsas patiriamas ne tik klausa, bet ir visu kūnu. Skleidžiama vibracija tarsi pasiekia kiekvieną žmogaus kūno ląstelę. Sutikite, tai daug patrauklesnis būdas atgauti dvasinę ramybę, nei greitai veikianti ir slopinanti piliulė.

Kada skambančių dubenų terapija itin veiksminga ir reikalinga?

Tiek netradicinės medicinos šalininkai, tiek įvairūs dvasiniai mokytojai bei guru vieningai pripažįsta, jog skambančių dubenų skleidžiamas garsas nuima stresinę būseną. Vadinasi, sergantiems depresija, patiriantiems nerimo ar panikos atakas, tai gali būti idealus gydymas. Tokia terapija puikia padeda ir turintiems aukštą kraujo spaudimą, kenčiantiems nugaros ar ir kitokius skausmus, bet turintiems neuralginių negalavimų. Juk niekam ne paslaptis, jog tiek geri, tiek geri dalykai mūsų kūną pirmiausia pasiekia per galvą.

Išbandyti skambančių dubenų poveikį patariama ir neturintiems didelių sveikatos nusiskundimų. Šiuolaikinis gyvenimo tempas toks pašėlęs ir varginantis, jog stresą laikas nuo laiko patiria tikrai kiekvienas žmogus. Ypač daug veiklos turintys žmonės.

Kaip teisingai naudoti skambančius  dubenis?

Pirmiausia rekomenduojama nemūvėti jokių žiedų, nes jie iškraipo dubenų skleidžiamus garsus. Labai svarbu nespausti stipriai dubens ir, be abejonės, pirmuosius seansus visuomet verta išbandyti su patirties turinčiais meditacijos specialistais.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.