Šilumos siurbliai oras-vanduo – praktiškas sprendimas

Šilumos siurbliai oras-vanduo – praktiškas sprendimas

Gyvename tokiomis klimato sąlygomis, kai keičiasi sezonai. Dėl to kiekvienuose namuose būtina šildymo sistema, kuri padėtų užtikrinti komfortą šaltojo sezono metu.

Rinkoje siūlomos įvairios alternatyvos, tačiau vis dažniau privačių namų savininkų dėmesį patraukia šilumos siurbliai oras-vanduo. Tai labai praktiškas ir optimalus sprendimas namams, suteikiantis daugybę privalumų.

Kaip veikia šilumos siurbliai oras-vanduo?

Jei kalbėtume moksliškai, reikėtų prisiminti fiziką. Šių siurblių veikimo principas yra pagrįstas antruoju termodinamikos dėsniu. O sakant paprasčiau – šilumos judėjimu iš karštesnės terpės į šaltesnę. Būtent taip veikia ir šilumos siurbliai, o oras-vanduo sistemos atveju šiluma yra paimama iš oro ir perkeliama į vandenį.

Panašiai veikia ir oras-oras sistemos, tačiau vanduo yra daug pranašesnė terpė, kurią namuose galima panaudoti tiek grindiniam, tiek radiatoriniam šildymui. Be to, namuose reikalingas ir karštas vanduo.

Didelė autonomija

Šilumos siurbliai oras-vanduo populiarūs ir dėl to, kad jų įrengimas nekelia didelių iššūkių. Jų montavimas trunka vos keletą dienų ir nereikia nieko griauti ar kasti. Dėl to tokie siurbliai gali būti įrengiami ne tik naujos statybos, bet ir renovuotose namuose (reikia atkreipti dėmesį į energetinę klasę).

Oras-vanduo sistemai reikia ir elektros energijos, tačiau tai nebūtinai reiškia priklausomybę – galima naudoti saulės kolektorius. Vis dėlto reikia pripažinti, kad jų surenkamos saulės šviesos ne visada pakanka namams apšildyti, ypač niūriomis žiemos dienomis. Antra vertus, elektros įvedimas dažniausiai privačių namų savininkams vis tiek yra būtinas ir nekelia tokių didelių iššūkių, kaip prisijungimas prie dujų tiekimo sistemos.

Puiki ekonomija

Renkantis būdą namams šildyti, didelę įtaką turi ir piniginiai reikalai. Šiuo atžvilgiu šilumos siurbliai oras-vanduo yra puikus pasirinkimas, nes jie veikia gana ekonomiškai ir padeda daug sutaupyti. Žinoma, būtina pasirinkti patalpų sąlygas atitinkantį įrenginio galingumą – priešingu atveju elektros sąnaudos gali išaugti (tiek dėl per mažo, tiek dėl per didelio galingumo).

Sumažinti išlaidas namų šildymui padeda saulės kolektoriai. Sistema iš jų gaunamą energiją gali panaudoti ir karšto vandens paruošimui, o tam energijos dažniausiai užtenka, ypač vasarą.

Dar vienas būdas užtikrinti ekonomiją – automatinis valdymas. Galima pasirinkti skirtingus šildymo režimus įvairiomis paros dalimis ir taip sutaupyti.

Paprastas naudojimas

Daugeliui namų savininkų patinka ir tai, kad šilumos siurbliai oras-vanduo praktiškai nereikalauja priežiūros. Jų veikimas reguliuojamas automatiškai, o techninis aptarnavimas atliekamas kartą per metus. Juos naudoti yra nepalyginamai paprasčiau nei, pavyzdžiui, kieto kuro katilą.

Dėl paprasto veikimo principo tokie siurbliai ne tik nereikalauja priežiūros, bet ir pasižymi ilgu tarnavimo laikotarpiu. Tiesa, svarbu pasirinkti patikimo gamintojo įrenginį, taip pat atkreipkite dėmesį ir į gamintojo suteikiamą garantiją – žinomi ir rinkoje vertinami gamintojai paprastai suteikia ilgiau nei metus trunkančią garantiją.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.