Šilumos siurbliai oras-vanduo – patogus šiuolaikinis šildymo sprendimas namams

Šilumos siurbliai oras-vanduo – patogus šiuolaikinis šildymo sprendimas namams

Statote ar įsirenginėjate naujus namus? O galbūt renovuojate senuosius? Šildymo būdo pasirinkimas yra vienas svarbiausių klausimų. Šilumos siurbliai oras-vanduo turi daugybę privalumų, todėl vis labiau populiarėja rinkoje. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kuo šie siurbliai yra pranašesni už kitus šildymo būdus.

Universalus sprendimas šildymui ir karštam vandeniui

Oras-vanduo sistemos namus gali aprūpinti ne tik šiluma, bet ir karštu vandeniu. Tai padės sutaupyti, nes renkantis kieto kuro katilą, reikėtų papildomai investuoti į boilerį ar kitą sprendimą vandens pašildymui. Be to, šilumos siurbliai oras-vanduo yra kompaktiški ir nereikalauja daug vietos, o vandenį pašildo suvartodami nedaug energijos.

Šilumos siurbliai yra labai plačiai pritaikomi, oras-vanduo sistema gali būti įrengiama ne tik naujai statomuose namuose, bet ir renovuojant senus. Šie įrenginiai gali būti derinami tiek su grindinio šildymo, tiek su radiatorių sistema – tai reiškia, kad renovacijos iš principo reikės pakeisti tik katilą.

Integracija su saulės elektrine

Saulės elektrinės vis labiau populiarėja, o valstybei siūlant paramą, jų įrengimu susidomi vis daugiau individualių namų savininkų. Deja, ne visi šildymo sprendimai yra suderinami su saulės elektrine, o tai mažina jos naudingumą ir galimybę sutaupyti. Šilumos siurbliai oras-vanduo šiuo požiūriu yra puikus sprendimas, nes juos galima lengvai integruoti į sistemą su saulės elektrine. Ir taip sutaupoma ne tik šaltais žiemos mėnesiais, bet ir vasarą – karštas vanduo gali būti paruošiamas tiesiogiai panaudojant nuosavos elektrinės pagamintą elektros energiją.

Vienas patogiausių šildymo būdų

Daugelis žino, kad šildymas kietu kuru vis dar užtikrina mažiausias sąskaitas, tačiau apie patogumą kalbėti net neverta: tokius katilus reikia nuolat prižiūrėti, valyti, kūrenti, sandėliuoti kurą. Darbo išties daug, todėl renovuodami namus ar įsirengdami naujus žmonės dairosi paprastesnių ir patogesnių sprendimų. Išeitimi galėtų būti dujinis katilas, tačiau ne visose vietovėse yra galimybė prisijungti prie dujotiekio, o jo įvedimas reikalauja itin didelių investicijų. Šilumos siurbliai oras-vanduo yra labai universaliai pritaikomi ir itin patogūs naudoti. Jie valdomi automatiškai, todėl nepatirsite temperatūrų svyravimo namuose, nereikės skirti laiko ir pastangų namų šildymui. Specialistai sutaria, kad šilumos siurbliai patogumu gerokai lenkia kitus šildymo būdus, o taip pat reikalauja itin nedaug priežiūros.

Draugiškas aplinkai sprendimas

Šilumos siurbliai oras-vanduo prisideda prie aplinkos tausojimo. Juose nevyksta degimo procesas, tad į aplinka neišskiriamos CO2 dujos, kurios didina šiltnamio efektą. Taip pat nėra ir suodžių, kietųjų dalelių, kurios pasklinda ore, kai kūrenamas kieto kuro katilas. Šie siurbliai naudoja elektros energiją, o tai yra daug saugiau už dujas – būtent saugumas dažnai yra vienas svarbiausių argumentų įsirengiant namus. Derinant šias oras-vanduo sistemas su saulės energetikos sprendimais galima dar labiau sumažinti poveikį aplinkai – taip visi galime prisidėti prie mūsų planetos išsaugojimo.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.