Šilumos siurbliai – ką turėtumėte žinoti

Šilumos siurbliai – ką turėtumėte žinoti

Šilumos siurbliai oras – vanduo jau dabar yra populiariausias šildymo sistemos tipas, naudojamas naujuose pastatuose. Sužinokite daugiau apie tai, kaip jie veikia, apie jų privalumus ir į ką turėtumėte atsižvelgti, jei ketinate įsirengti šį prietaisą.

Ekologiškas

Oro šaltinio šilumos siurbliams reikia tik elektros energijos gaminti šilumą ir nereikalauja jokio kuro, pavyzdžiui, dujų, alyvos ar medienos. Tai reiškia, kad šilumos siurblio šildymo sistemos visiškai neišskiria CO2 ar kietųjų dalelių ir yra ypač draugiškos klimatui. Žinoma, gaminant elektrą dujomis ir anglimis kūrenamose elektrinėse susidaro CO2. Tačiau laikui bėgant į Lietuvoje naudojamą energijos šaltinių mišinį vis daugiau dedama atsinaujinančios energijos. Tokiu būdu šilumos siurbliai gana automatiškai taps vis neutralesni klimatui. Jei naudojate žalią elektrą, dabar jie gali būti net 100% neutralūs klimatui.

Mažai priežiūros

Šilumos siurblio funkcija pagrįsta laiko patikrinta ir patikima technologija. Dėl šios ir kitų priežasčių priežiūros išlaidos yra atitinkamai mažos. Pavyzdžiui, nereikia reguliariai ir kompleksiškai valyti, kaip gali prireikti daugeliui kitų šildymo sistemų.

Mažesnės pirkimo išlaidos

Šilumos siurblys oras – vanduo yra pigesni nei geoterminiai šilumos siurbliai arba šilumos siurbliai vanduo-vanduo.

Geriau ateičiai

Jei šildote namus naudodami šilumos siurblio oras-vanduo sistemą, būsite nepriklausomi nuo naftos ar dujų tiekimo ir nuo būsimo kuro kainų padidėjimo. Jums nereikės bijoti būsimų draudimų ir apribojimų, jei naudosite šias aplinkai nekenksmingas šildymo sistemas.

Didelis efektyvumas

Oro šilumos siurbliai iš vienos kilovatvalandės elektros energijos gali pagaminti keturias ar daugiau kilovatvalandžių šilumos. Skirtingai nuo kitų šildymo tipų, šilumos siurblio šildymo sistema itin efektyviai naudoja įvesties energiją. Kuo efektyvesnis atitinkamas modelis, tuo mažesnės jūsų šildymo sistemos eksploatavimo išlaidos.

Fotovoltinė sistema leidžia tiesiogiai panaudoti vietoje pagamintą elektrą su maksimaliu energijos išeiga ir panaudoti šią energiją šildymui. Šilumos siurbliai su SG Ready etikete gali būti naudojami šildymui naudojant saulės energiją ir gali panaudoti saulės energijos perteklių.

Aušinimas ir šildymas

Oro šilumos siurbliai gali ne tik sukurti jaukią šilumą šaltesniu metų laiku, bet ir švelniai vėsinti vasarą, jei turite grindų šildymo sistemą.

Į ką reikia atsižvelgti renkantis oro šilumos siurblį

Oro šaltinio šilumos siurbliai pasiekia visą potencialų efektyvumą, kai naudojami kartu su spinduliniu skydiniu šildymu, pavyzdžiui, grindų šildymu. Kuo žemesnė srauto temperatūra, tuo geriau jie veikia. Taigi planuojant šildymą svarbu atsižvelgti į visą šildymo technikos sistemą. Jei taip pat norite vėsinti savo namus vėliau naudodami šilumos siurblį, į šį veiksnį reikia atsižvelgti planavimo etape.

Nesvarbu, ar jūsų namas naujas, ar senesnis, norėdami užtikrinti, kad jūsų šilumos siurblio sistema veiktų nepriekaištingai, turėtumėte atsižvelgti į šiuos dalykus:

  • Kuo didesnis šilumos siurblio sezoninis efektyvumo koeficientas (SPF), tuo efektyviau jis gamins šilumą naudodamas elektrą.
  • Šiuolaikiniai oras-vanduo šilumos siurbliai su inverterio technologija gali moduliuoti savo šildymo galią. Tai reiškia, kad jie gamina tik tiek šilumos, kiek šiuo metu reikia jūsų būstui, o tai sumažina oro šilumos siurblio suvartojamos elektros energijos kiekį ir sumažina eksploatavimo bei šildymo išlaidas.
  • Kaip ir skalbimo mašinos ar šaldytuvai, šilumos siurbliai turi turėti Europos Sąjungos išduotą energijos vartojimo efektyvumo ženklą. Įsitikinkite, kad jūsų prietaisas turi A+++ etiketę.
  • Kai kurie šilumos siurbliuose naudojami šaltnešiai yra stiprios šiltnamio efektą sukeliančios dujos, kurių poveikis yra daug kartų stipresnis nei CO2, jei jie patenka į aplinkos orą. Šaltnešis R290 yra klimatui nekenksminga ir natūrali alternatyva.

Jei dar svarstote, kokį šilumos siurblį įsigyti geriausia, galite pasidomėti ir apie kitus variantus. Taip pat yra šilumos siurbliai oras – oras, vanduo – vanduo ir žemė – vanduo. Išsirinkite jums tinkamiausią!

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.