Šilumą namuose užtikrina aplinkai draugiškas šilumos siurblys oras-vanduo

Šilumą namuose užtikrina aplinkai draugiškas šilumos siurblys oras-vanduo

Gyvename besikeičiančių sezonų klimato sąlygomis, tad šildymas namuose yra būtinas. Rinkoje siūloma daugybė būdų apsirūpinti šiluma namuose: kieto kuro granuliniai ir malkiniai katilai, dujiniai katilai, krosnys, židiniai, krosnelės ir kt.

Šilumos siurblys oras-vanduo šioje gausioje pasiūloje išsiskiria kaip optimalus pasirinkimas, leidžiantis suderinti ekonomiją ir ekologiją. O pastaroji taip pat labai svarbi tiek mums, tiek mūsų aplinkai – vis daugiau namų ūkių renovuoja savo šildymo sistemas, kad prisidėtų prie aplinkos tausojimo, tad jiems reikia aplinkai draugiško sprendimo.

Kodėl verta rinktis tvarų ir švarų šildymą?

Gyvename planetoje, kuriai mūsų egzistencija daro žalingą poveikį. Tačiau galime pasistengti jį sumažinti – naudojantis moderniomis šiuolaikinėmis technologijomis tai nėra taip sunku, kaip gali pasirodyti iš pirmojo žvilgsnio. Štai šilumos siurblys oras-vanduo gali būti naudojamas su grindine ar radiatorine šildymo sistema ir yra švarus būdas šildyti namus.

Į aplinkai draugiškus sprendimus verta investuoti ir dėl savanaudiškų paskatų. Daugelis katilų išmeta kenksmingų medžiagų, tad būdami savo kieme neišvengiamai jų įkvepiame, o ilgainiui tai gali turėti žalingą poveikį sveikatai.

Veikimo principas skiriasi nuo katilo

Šilumos siurblys oras-vanduo nenaudoja degimo proceso, o jo atsisakius nelieka ir kenksmingų aplinkai ir žmonėms išmetalų, kietųjų dalelių, suodžių ir kt. Be to, neskleidžiamas nemalonus specifinis kvapas, kaip, pavyzdžiui, kūrenant anglimi. Šilumos siurbliai naudoja elektros energiją, kuri yra viena švariausių kuro rūšių ir užtikrina efektyvų veikimą.

Termodinamikos dėsniais paremtas šilumos siurblio veikimas yra susijęs su atsinaujinančiu šilumos šaltiniu – oru. Iš dviejų blokų sudarytas šilumos siurblys oras-vanduo surenka šilumą iš aplinkos lauke ir perduoda vidiniam blokui, o tada jau vanduo panaudojamas šilumos pernešimui – jis pasiekia radiatorių ar grindinio šildymo sistemą ir taip perduoda šilumą visiems kambariams.

Galima integruoti su saulės elektrine

Norite šildyti namus dar švariau? Naudokite elektros energiją, kurią pagamina jūsų saulės elektrinė. Toks sprendimas, žinoma, pareikalaus investicijų, tačiau netruks atsipirkti. Jau nekalbant apie naudą gamtai ir aplinkai.

Iš tikrųjų daugelis šildymo sistemų su saulės elektrine nėra suderinamos, nes naudoja kitų rūšių kurą, pavyzdžiui, malkas, granules, dujas. Tačiau šilumos siurblys oras-vanduo su saulės energetikos sprendimais yra puikus duetas, kuris ne tik užtikrina ekologiją, bet ir padeda nemažai sutaupyti bei užtikrina energetinę nepriklausomybę.

Aplinkai draugiškus pasirinkimus remia valstybė

Planuojate atnaujinti savo namų šildymo sistemą? Nedelskite ir pasinaudokite APVA teikiama parama – taip sumažinsite išlaidas, kurių reikės šilumos siurbliui oras-vanduo įsigyti ir įrengti. Programa yra skirta tiems namų ūkiams, kurie senus ir taršius katilus pakeičia aplinkai draugiškais sprendimais. Parama teikiama ir įsirengiant kitų rūšių šilumos siurblius, tačiau oras-vanduo yra optimalus sprendimas: šis vandens siurblys gali ne tik šildyti, bet ir vėsinti patalpas, aprūpina karštu vandeniu buities reikmėms.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.