Pagrindinis puslapis Lietuva Ekonomika Sėkmingas skolos išieškojimas: ką reikėtų žinoti?

Sėkmingas skolos išieškojimas: ką reikėtų žinoti?

Sėkmingas skolos išieškojimas: ką reikėtų žinoti?

PR

Kalbant apie bet kokios srities verslą, savaime suprantama, kad ne visada viskas vyksta tik taip, kaip norisi. Verslas yra sudėtingas procesas, o išvengti klaidų ar nesėkmių tam tikrais laikotarpiais praktiškai neįmanoma. Viena dažnų problemų – susidūrimas su nemokiais klientais. Efektyvios skolų išieškojimo paslaugos lemia tolimesnę verslo sėkmę. Kas tai per procedūra, ir ką daryti, kad ji vyktų užtikrintai?

Pirmiausia – žmogiškumas ir priminimai

Natūralu, kad negavus apmokėjimo nurodytu terminu iš karto nepulsite skambinti pavojaus varpais. Galbūt nemokumo problemą dar galima išspręsti taikiai. Ką daryti? Pirmiausia derėtų nusiųsti klientui priminimą apie pamirštą apmokėjimą ir, jeigu reikia, daryti tai reguliariai. Visgi svarbu klientams nurodyti visas sąlygas, galimą scenarijų ir laiku imtis atitinkamų priemonių. Juk amžinybę laukti neketinate, tiesa? Matant, kad bendravimas su tokiais klientais neduoda jokių rezultatų, pats laikas kreiptis į specialistus, kurie padeda susigrąžinti tai, kas verslui priklauso. 

Pagalbą garantuojantys skolų valdymo centrai

Bet kuris laiku klientų neatliktas mokėjimas sudaro papildomų rūpesčių ir išlaidų verslui, todėl nevalia numoti ranka nei į vieną susikaupusią skolą, net jeigu ji ir neatrodo didelė. Skolos išieškojimo procesus protinga perduoti profesionalams, žinantiems, kuriuo keliu geriausia pasiekti skolininką. Skolų valdymo centras atlieka darbą už nukentėjusį efektyviai ir kokybiškai. Tokios įmonės susisiekia su skolininkais, išsiaiškina kiekvieną atvejį konkrečiai ir sudėlioja tolimesnių veiksmų planą. Patirtį sukaupę skolų valdymo centrų darbuotojai žino, kaip bendrauti su skolininkais ir ko galima tikėtis, tad daugeliu atvejų užbėga įvykiams už akių. Operatyvumas, sistemingumas ir specifinės žinios – raktas į sėkmingą skolos susigrąžinimą, tad tegul šį procesą atlieka tie, kurie žino, kaip tą padaryti profesionaliai. 

Keli skolų išieškojimo būdai 

Skolų išieškojimai gali būti ikiteisminiai ir teisminiai. Pastarasis vykdomas tokiu atveju, jei skolų atgauti nepavyksta pirmuoju būdu, išbandžius visas galimas alternatyvas. Žinoma, dažniausiai skolas pavyksta susigrąžinti ikiteisminiu procesu, tačiau kiekvienas atvejis gali būti skirtingas. Pasitaiko ir piktybinių klientų, kurie iki paskutinės minutės vengia bendradarbiauti. Tuomet skolų išieškojimo įmonėms tenka kreiptis pagalbos į teisines įmones ir skola galiausiai perduodama antstolių priežiūrai. 

Skolų išieškojimas nėra malonus nei verslą vystantiems asmenims, nei skolininkams. Tad kiek tik įmanoma, svarbu visais įmanomais būdais sumažinti tikimybę skoloms kauptis. Klientas konkrečiai ir aiškiai turi būti supažindinamas su mokėjimo politika, terminais, taisyklėmis bei galimomis pasekmėmis. Be viso to, labai svarbu saugoti visas sąskaitas, dokumentus, kurie vėliau gali įrodyti jūsų teisumą ir palengvinti skolų išieškojimo procesus. Pasitikėjimas ir žodinis susitarimas versle – nėra saugus sprendimas.

Naujienos iš interneto