Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama/Skelbimai Sandarumo testas: kas atliekama jo metu ir kokia kaina?

Sandarumo testas: kas atliekama jo metu ir kokia kaina?

PR

Fiziniai bei juridiniai asmenys šiandien gali rinktis iš daugybės įvairių paslaugų ir viena jų yra sandarumo testas. Kas atliekama jo metu ir kokia kaina?

Sandarumo testas arba sandarumo bandymas, tai – procesas, kurio metu yra nustatomas pastato atitvarų bei dalių pralaidumas orui per tam tikrą laiko vienetą. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad šiuo metu pagal mūsų šalyje esančias normas, sandarumas yra privalomas šių klasių pastatams: A, A+, A++, tačiau, kai kuriais atvejais toks bandymas gali būti atliekamas ir B bei C klasių pastatams.

Atsakant į klausimą, kas vyksta šio proceso metu, verta paminėti, kad į pastatą arba iš jo, yra pučiamas arba ištraukiamas oras – tokiu būdu sukeliamas slėgis arba vakuumas pastate. Sudarius tokias sąlygas, galima kokybiškai įvertinti nesandarias pastato vietas. Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad sandarumo matavimai galimi tik tuo atveju, jei pastatas baigtas statyti.

Taigi, sandarumo bandymo metu, naudojant dūmų testą ar vėjo greičio matuoklį, yra lokalizuojamos nesandarios pastato vietos. Esant pageidavimui, pridedamos ataskaitos, vaizdinė medžiaga – nuotraukos arba video. Atlikus šį testą, yra pateikiami ir sandarumo dokumentai, pavyzdžiui, sandarumo protokolas, kuris tiks sertifikuojant energinės A, A+ ar AA+ klasės pastatus. Atlikus šiuos veiksmus ir esant pageidavimui, gali būti atliekami sandarinimo darbai  ir po jų dar kartą atliejamas sandarumas testas, įvertinami pokyčiai.

Na, o tiems, kuriuos domina sandarumo testas kaina, dėmesį verta atkreipti į tai, kad ji kiekvienu atveju yra individuali – priklauso nuo pastato ploto bei kitų veiksnių. Tad, jei norite sužinoti, kokia būtų šio testo kaina jūsų atveju, jums derėtų kreiptis į šią paslaugą teikiančią įmonę, pateikti tam tikrus duomenis, o tuomet jau sulauktumėte ir kainos pasiūlymo. Už papildomą mokestį, esant pageidavimui, gali būti atliekamas ir termovizinis tyrimas; o taip pat – jei pageidausite, už papildomą mokestį bus atliekami sandarinimo darbai bei dar kartą atliekamas sandarumo testas. Tai padės įvertinti atliktų darbų naudą.

Daugiau informacijos rasite čia: https://namudiagnostika.lt/sandarumo-testas/