Šampūnai pažeistiems plaukams – ką turime žinoti?

Šampūnai pažeistiems plaukams – ką turime žinoti?

Norėdami turėti ar išlaikyti plaukus sveikus ir stiprius, turime tinkamai jais rūpintis. Tačiau, dėl tam tikrų aplinkybių, plaukai gali būti pažeisti ir susilpnėti. Kokios priežastys lemia plaukų pažeidimus ir kaip žinoti ar jūsų plaukai yra pažeisti?

Nuolatinis plaukų dažymas ar balinimas, cheminis plaukų bangavimas ar tiesinimas, plaukų formavimas naudojant karštas formavimo priemones, plaukiojimas sūriame ar chloruotame vandenyje, ilgas buvimas saulėje – visos šios priežastys gali padaryti žalos plaukui ir paskatinti jo struktūros pakitimus. Sausi ir pažeisti plaukai atrodo blankūs, panašūs į šiaudelius ir dažniau slenka. Be to, jie yra labiau linkę skilinėti ir lūžinėti.

Pagelbėti savo plaukams galime naudodami specialias, pažeistiems ir sausiems plaukams, skirtas plaukų priežiūros priemones. Tikriausiai dažniausiai naudojama plaukų priežiūros priemonė yra šampūnas. Nors jo vieno nepakanka, norint atstatyti pažeistus plaukus, tačiau pasirinkę specialiai tokiems plaukams skirtą šampūną, galime ženkliai prisidėti prie jų būklės pagerinimo. Pirmiausia, norime atkreipti dėmesį į tai, kokių šampūnų reikėtų vengti. Reikėtų vengti apimtį didinančių šampūnų ir tokių, kuriose yra sulfatų, nes jie yra linkę sausinti galvos odą.

Pirmenybę vertėtų skirti drėkinamiesiems arba aliejaus pagrindo šampūnams. Pažeistiems plaukams skirti šampūnai suteikia plaukams drėgmės, taip pat yra skirti kovoti su jų slinkimu ir šiurkštumu. Norėdami pamaitinti pažeistus plaukus, turėtumėte rinktis plaukus stiprinantį šampūną, praturtiną baltymais. Keratinas yra natūraliai žmogaus organizme aptinkamas baltymas, o jo savo sudėtyje turintys šampūnai giliai drėkina ir maitina plaukus. Plaukai ima mažiau lūžinėti ir šakotis, įgija daugiau elastingumo, glotnumo ir žvilgesio. Taip pat siūlome ieškoti šampūnų, kuriuose yra vitaminų A ir E, taip pat natūralių aliejų, kaip pavyzdžiui, simondsijų (jojobos) ar kokosų. Kokosų aliejus padeda sustabdyti baltymo, esančio plaukuose, praradimą.

 

Geriausia pažeistus ir išsausėjusius plaukus yra plauti kas dvi ar tris dienas. Taip pat vertėtų tai daryti su vėsesniu vandeniu, nes karštas vanduo dar labiau sausina jūsų odą. Drungnas arba šaltas vanduo gali padėti pažeistiems plaukams ir prisidėti prie jų žvilgesio bei lygumo.

PR

Naujienos iš interneto