Pagrindinis puslapis Lietuva Romainas Gary dar kartą sujungė Lietuvą ir Prancūziją

Romainas Gary dar kartą sujungė Lietuvą ir Prancūziją

Romainas Gary dar kartą sujungė Lietuvą ir Prancūziją

Roberto Dačkaus nuotr.

www.voruta.lt

Vilniuje gimęs ir du kartus prestižinę Goncourt‘ų premiją laimėjęs rašytojas Romainas Gary buvo prisimintas Vilniuje, kur Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė priėmė oficialaus vizito į Lietuvą atvykusią Prancūzijos pirmąją porą – Prezidentą Emmanuelį Macroną ir jo sutuoktinę Brigitte Macron ir apsikeitė oficialiomis dovanomis.

Pasak šalies vadovo, Prancūziją ir Lietuvą sieja daug istorinių ir kultūrinių ryšių, iškilių pasaulinio garso kūrėjų, tarp jų ir žymusis Prancūzijos rašytojas, diplomatas Romainas Gary.

Šalies vadovas Prancūzijos Prezidentui padovanojo žinomo Lietuvos skulptoriaus Romualdo Kvinto darbą „Berniukas su kaliošu“, pagal kurį buvo išlieta didesnė skulptūra, dabar puošianti Vilnių ir primenanti iškilųjį Prancūzijos rašytoją. Prancūzijos vadovo dovana – du tomai Romaino Gary kūrinių prestižinėje serijoje „Pléiade“ ir „Pléiade“ albumas Lietuvai ir Prancūzijai svarbios asmenybės garbei.

Roberto Dačkaus nuotr.

Būsimasis rašytojas gimė Vilniuje. Kelerius metus su mažamečiu sūnumi praleidusi Rusijoje, berniuko motina vėliau su juo grįžo į Vilnių ir jame gyveno, iki būsimam rašytojui suėjo 10 metų. Vėliau jie persikėlė į Varšuvą, paskui išvyko į Prancūziją.

Savo kūriniuose, o ypač autobiografiniame romane „Aušros pažadas“ („La promesse de l‘aube“, 1960, angl. „Promise at Dawn“) Romainas Gary šiltai ir sodriai pasakoja apie Vilniuje praleistus vaikystės metus, turėjusius didelę įtaką jo asmenybės formavimuisi. Vilniuje jis baigė pradinę mokyklą, privačiai mokėsi kalbų, dainavimo. Minėtame romane autorius taip pat atskleidžia spalvingą to meto Vilniaus gyvenimą.

Prezidento komunikacijos grupė

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.