Pagrindinis puslapis Istorija Prieš 30 metų Islandija nepabūgo – pripažino atkurtą nepriklausomą Lietuvos Respubliką

Prieš 30 metų Islandija nepabūgo – pripažino atkurtą nepriklausomą Lietuvos Respubliką

Prieš 30 metų Islandija nepabūgo – pripažino atkurtą nepriklausomą Lietuvos Respubliką

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

www.voruta.lt

Š. m. vasario 11 d., minint 30 metų sukaktį nuo dienos, kai Islandijos Respublika pirmoji pripažino atkurtą nepriklausomą Lietuvos Respubliką, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimo ir savo vardu kreipėsi į Islandijos Altingą ir savo kolegą, Islandijos parlamento Pirmininką Steingrimurą Johaną Sigfusoną (Steingrímur Jóhann Sigfússon). Savo laiške, dėkodama Islandijai už drąsą, Lietuvos parlamento vadovė atkreipė dėmesį į šio pripažinimo reikšmę Lietuvos žmonėms.

„Šis simbolinis tarptautinis islandų žingsnis tapo lemiamu atsaku į okupantų, 1991 m. sausio mėn. praliejusių Lietuvos žmonių kraują, veiksmus ir vilties spinduliu mūsų šalies žmonėms, kovojusiems už Lietuvos laisvę. Islandija padrąsino ir kitas valstybes pripažinti mūsų nepriklausomybę, todėl vasario 11 d. yra svarbi kiekvienam lietuviui. Šiandien dėkojame Islandijai už drąsą, už suteiktą pripažinimą ir pasitikėjimą, už ištiestą ranką kviečiant įsitraukti į Europos ir pasaulio valstybių gretas. Šis pripažinimas sukūrė ypatingą ryšį tarp mūsų šalių. Esame dėkingi Islandijos žmonėms ir jų įkvėpti“, – teigė Lietuvos parlamento vadovė.

Savo laiške V. Čmilytė-Nielsen pabrėžia ir tai, ko šis lemtingas Islandijos apsisprendimas moko mus šiandien.

„Islandijos drąsa ir parama Lietuvai lemtingais 1991 metais įpareigoja mus šiandien remti demokratinius procesus kaimyninėse šalyse. Tikime, kad bendra, demokratijos principais paremta vertybinė sistema yra tikrasis kelias į taiką ir visų šalių žmonių gerovę“, – teigė Seimo Pirmininkė.