Pricer.lt prekių palyginimas: ledai Ballino Imperatoriški ir Ingman Karališki. Ar nusipelnėme mokėti daugiau?

Pricer.lt prekių palyginimas: ledai Ballino Imperatoriški ir Ingman Karališki. Ar nusipelnėme mokėti daugiau?

Ledinis prekių palyginimas. Ko gero sunkiausias ir įdomiausias iš visų buvusių. Sunkiausias, nes namiškiai pasiruošimo degustacijai metu siautė aplinkui su šaukštais ir teko atsimušinėti, kad būtų galima spėti nufotografuoti.

O įdomiausias, todėl, kad 2020 metais jau buvo panaši degustacija atlikta ir buvo užfiksuotos kainos ir produktai.

https://www.facebook.com/pricer.lt/posts/pfbid02FD7Hk2uzZqptzJX6ZC9rxK3No47WW1mczPqdT93YyqA6zUuUYVCmbcAqcP4pvbZ5l

Tai nuo istorijos ir pradėsime. Prieš beveik 3 metus abu produktai buvo vienodo tūrio, kaina skyrėsi 2 kartus, Lidl Ballino kiek kopijavo Ingman Karališkų dizainą. Balino Imperatoriškų ledų charakteristikos buvo beveik identiškos, kaip Karališkų. Šiek tiek skyrėsi skonio savybės. Imperatoriškų ledų spalva buvo tamsesnė, karamelės skonis intensyvesnis. Riešutų ir karamelės įdaro kiekis buvo vienodas. Tačiau pati Imperatoriškų ledų masė buvo ne tokia švelni, kaip Karališkų, valgant jautėsi „sniegas“ – sušalusio vandens kristalai – matyt nepilnai išmaišyta ar kokie kiti pažeidimai. Na be jokios abejonės visus niuansus atpirko kaina. Karališkų ledų kaina prekybos tinkluose buvo nuo 5,49 iki 4,99 Eur (galima buvo rasti už 4,10). Akcijų metu buvo taikoma 30% nuolaida – apie 3.79 Eur, kiek rečiau 50% – 2,49 Eur.

Kainos

Ką mes turime dabar? Kainos ir jų pasikeitimas.

Karamelės skonio grietininiai valgomieji ledai su karamelės įdaru ir smulkintais kepintais lazdynų riešutais Ballino Imperatoriški 1000 ml – 2,49 Eur kaina nuo 2020 metų nesikeitė.

Karamelės skonio grietininiai valgomieji ledai su karamelės įdaru ir lazdynų riešutais Ingman Karališki 800 ml – 8,29 Eur (10,36 Eur už 1000ml) pabrango nuo 2020 metų 5,37 Eur, 108 procentais.

Parduotuvėse žemiausia Ingman Karališkų ledų kaina 8,29 Eur – visur vienoda, per akcijas naudoja 50% arba 1+1 nuolaidas (ko ir reikėjo tikėtis po spaudoje kilusio triukšmelio).

<< „Karališki“ ledai – tik karaliams? Išvydę jų kainą, pirkėjai pakraupo – laiko spjūviu į veidą >>

Kainų skirtumas už suvienodintą kiekį (1000 ml) 7,87 Eur, Ingman Karališki 316% brangiau už Ballino Imperatoriškus arba Imperatoriški 4,2 karto pigesni už Karališkus.

Sudėtys

Žiūrime sudėtis – kas ten įdomaus. Sudėtis abiejų gaminių panaši, tačiau Ingman Karališkuose leduose yra papildomai augalinių riebalų – palmių, sviestmedžių, bei dinatrio citrato, kaip rūgštingumą reguliuojančios medžiagos – tai tikrai nėra privalumas. Ballino Imperatoriškuose deklaruojama, kad lazdynų riešutai yra skrudinti – pasižiūrėsim, kaip tai pasireikš skonyje.

Maistingumo deklaracija 100 g. Daugiausiai kilo kalorijų turi Imperatoriški 223 kcal, Karališki 216 kcal. Imperatoriški turi daugiau riebalų 12.1 g, Karališki -11 g, tame tarpe sočiųjų riebalų rūgščių Imperatoriški turi – 6,5 g, Karališki – 5,6 g. Imperatoriški turi mažiau angliavandenių – 25 g, tame tarpe cukrų – 23,1 g, Karališki daugiau – 26 g ir 24 g atitinkamai. Karališki turi daugiau baltymų 3,6 g, Imperatoriški mažiau – 3,3 g. Druskos daugiau turi Imperatoriški – 0,19 g, Karališki mažiau – 0,15 g.

Sudėties pokyčiai per 3 metus pas Imperatoriškus ledus. Sudėtyje smulkinti lazdynų riešutai pakeisti kepintais riešutais, padidėjo riebalų, angliavandenių, cukraus ir druskos kiekis.

Sudėties pokyčiai per 3 metus pas Karališkus ledus. Antioksidantas E330 (citrinos rūgštis) pakeista askorbo rūgštimi (E300), didėjo riebalų, baltymų, mažėjo angliavandenių ir cukrų kiekis.

Išvaizda, kvapas, skonis

Atėjom prie degustacijos. Atidarom, uostom, žiūrim, ragaujam.

Ballino Imperatoriški ledai tamsesni už Ingman. Kvapas abiejų panašus – karamelinis. Ragaujam. Imperatoriškų stipresnis karamelės skonis, stipriau jaučiasi riešutai – štai ir esminio pasikeitimo – pakepinimo pasekmė, Ingman Karališki saldesni, ypatingai karamelė, kuri yra skystesnė ir nuo kurios saldumo net gerklę graužia.

Ballino Imperatoriški pagerėjo – dingo šerkšnas (dėl to riebumą greičiausiai ir didino), o pakepinti riešutai pagerino skonio savybes.

Vertinimas

Produktai skiriasi ir skiriasi Ballino Imperatoriškų naudai. O jeigu žiūrėti, kaip produktai vystėsi – tai Ballino Imperatoriški tobulėjo ir išlaikė tą pačią kainą, o Ingman Karališki koncentravosi į pelno didinimą, ir, sakyčiau, net akiplėšišką kainos didinimą.

Jeigu kas savaitę pasimaloninate tokio tipo ledais, tai pirkdami Ballino Imperatoriškus per metus sutaupysite daugiau kaip 409EUR, net ir, jeigu lyginti su Ingman Karališkų akcijos kaina, sutaupymas bus virš 200EUR. Taigi atsakymas ką geriau pirkti, vienareikšmiškas – tik Ballino Imperatoriškus.

Papildoma informacija:

Išsami informacija apie visą atliktą kainų tyrimą ir kainų tyrimo metodologiją pateikiama https://pricer.lt/posts/529-epizodas-42-pricerlt-prekiu-palyginimas-ledai-ballino-imperatoriski-ir-ingman-karaliski-ar-nusipelneme-moketi-daugiau

BŪKITE VERTI LAISVO PASIRINKIMO VISADA!

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.