Pagrindinis puslapis Lietuva Prezidentui Valdui Adamkui įteiktas garbingas Lenkijos apdovanojimas

Prezidentui Valdui Adamkui įteiktas garbingas Lenkijos apdovanojimas

Prezidentui Valdui Adamkui įteiktas garbingas Lenkijos apdovanojimas

www.voruta.lt

Šalies vadovas Gitanas Nausėda kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene dalyvavo Lenkijos Prezidento Lecho Kačinskio vardo „Prometėjo“ apdovanojimo įteikimo Prezidentui Valdui Adamkui ceremonijoje. Prezidentui V. Adamkui įteiktas apdovanojimas yra skirtas už diplomatinę veiklą siekiant mūsų regiono valstybių integracijos.

„Visas Prezidento Valdo Adamkaus gyvenimas – tai prometėjiška tarnystė žmonėms ir Tėvynei, o šių kilnių tikslų jis visuomet siekia su titaniška tvirtybe. Ar jis būtų jaunas žmogus, dalyvaujantis antinacinėje ir antikomunistinėje rezistencijoje, ar žymus JAV aplinkosaugos pareigūnas bei vienas lietuvių bendruomenės lyderių, ryžtingai siekiančių laisvės Lietuvai, ar Lietuvos Prezidentas, – jam svarbiausia yra Lietuva ir jos žmonės. Jo politika visuomet pagrįsta vertybėmis“, – teigė Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas laudatio Prezidentui V. Adamkui.

Apdovanojimą Prezidentui V. Adamkui įteikė Anna Fotyga, Lenkijos vadovo Lecho Kačynskio bendražygė, buvusi užsienio reikalų ministrė ir nuoširdi Lietuvos draugė.

„Ir džiaugiuosi, ir jaudinuosi būdamas šiandien čia, kartu su Jumis. Džiaugiuosi, nes visada gera susitikti su bičiuliais, bendraminčiais, panašiai laiką ir pasaulį suprantančiais žmonėmis. Džiaugiuosi, nes lietuviai ir lenkai ir vėl susitinka. Taip ir norisi pasakyti – kaip senais gerais laikais: jungiami bendrų darbų, bendrų Europos ir pasaulio vizijų, bendrų rūpesčių ir darbų. Pasakytame sakinyje norėčiau pabrėžti žodį bendrų. Ir, jeigu tai būtų įmanoma, norėčiau pasidalyti savo apdovanojimu su daugybe žmonių. Nes tikrai nė vieno darbo nebūčiau padaręs vienas – be sąjungininkų, be bendraminčių“, – savo kalboje sakė Prezidentas V. Adamkus.

Šis apdovanojimas – tai šiltos kaimynystės, atvirumo, demokratijos ženklas ir vertybė, kuri šiandien egzistenciškai būtina Lietuvos ir Lenkijos kaimynei Baltarusijai, visai Europai ir visam pasauliui.

Prezidento komunikacijos grupė