Prašoma tęsti Medininkų pilies atstatymą

Prašoma tęsti Medininkų pilies atstatymą

Medininkų pilis. Šaltinis lt.wikipedia.otg

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į kultūros ministrą Simoną Kairį, prašydamas tęsti Medininkų pilies atkūrimą, kuris įstrigęs jau daugiau kaip 10 metų.

„Medininkų pilies pirmasis atkūrimo etapas baigtas 2012 m. Daugiau jokių reikšmingų pokyčių nebevyksta, nors pilis iki galo nėra atstatyta, nesutvarkyta aplinka, trūksta paslaugų turistams. Pilies atstatymas nebepatenka tarp ministerijos finansuojamų projektų“, – sakė parlamentaras.

Pilis buvo pastatyta XIV amžiuje, turėjo 4 bokštus ir 4 vartus. Pirmuoju atstatymo etapu atstatytas didysis bokštas, kuriame įkurtas muziejus, kiti atstatymo etapai nepradėti vykdyti.

Medininkų pilis. Šaltinis lt.wikipedia.org

„Ant sienų jau auga berželiai, lankytojams trūksta paslaugų, nesutvarkyta aplinka. Šiam įdomiam objektui trūksta dėmesio ir finansavimo, nors muziejus turi gerą komandą, viziją, todėl valstybei būtų verta investuoti toliau atkuriant pilį ir pritraukiant daugiau lankytojų. Toks objektas, kuris yra arti Vilniaus, visada bus dėmesio centre, o šiandien tikrai neišnaudojamos visos galimybės“, ­– kalbėjo K. Masiulis.

Rūmų liekanos pradėtos tvarkyti 1960 m. Pirmasis atstatomo bokšto akmuo buvo įmūrytas 1993 m. liepos 6 d., minint Karaliaus Mindaugo karūnavimą. 2012 m. buvo atvertos lankytojams rekonstruotos gynybinės pilies sienos su vartais ir donžonas, rūsyje bei trijuose jo aukštuose įrengtos 4 ekspozicijų salės.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.