Pagrindinis puslapis Lietuva Pilietinio pasipriešinimo diena, žmonių dažnai vadinama Kalantinėmis ir Kauno mero paieška

Pilietinio pasipriešinimo diena, žmonių dažnai vadinama Kalantinėmis ir Kauno mero paieška

Pilietinio pasipriešinimo diena, žmonių dažnai vadinama Kalantinėmis ir Kauno mero paieška

www.voruta.lt

Kviečiame šią dieną prisiminti jauno žmogaus auką, kai 1972 m. gegužės 14 d. Kauno muzikinio teatro sodelyje apsipylęs benzinu ir sušukęs „Laisvę Lietuvai!“, susidegino devyniolikmetis Romas Kalanta.

Kasmet rinkdavomės prie paminklo Romui Kalantai Muzikinio teatro sodelyje, tačiau šiuo metu ši teritorija remontuojama ir užtverta aukštomis tvoromis, tačiau kaip Laisvės kovotojams netrukdė nei draudimai, nei baimė, taip ir mūsų pagarbos akcijai tikrai nesutrukdys tvoros.

 Gėlės bus dedamos 12 val. prie paminklo Muzikinio teatro sodelyje.

Visus kviečiame penktadienį, jums patogiu metu, aplankyti ir padėti gėlės žiedą ne tik prie atminimo vietos miesto centre, bet ir prie R. Kalantos namo Vilijampolėje (Panerių g. 34) bei ant kapo Romainių kapinėse.

Būkime atsakingi, laikykimės visų karantino reikalavimų.

Ačiū, Romai, už mūsų Laisvės pavasarį!

TS-LKD Kauno skyrių sueigos informacija

*************************************************************************************************************

Ieškome mero – dabartinio, kad įsitikintume, jog jis egzistuoja ne tik reklaminiuose stenduose ir viešųjų ryšių kampanijose, ir naujo, kuris ar kuri būtų socialiai atsakinga(-as) ir pilietiška(-as).

Jau keli metai kaip Kauno bendruomenės nesulaukia mero ir jo atstovų dėmesio sprendžiant svarbiausius miesto klausimus: projektuojami nauji nepageidaujami keliai, statomi su aplinka nederantys daugiaaukščiai pastatai, kertami medžiai, uždaromos mokyklos ir vandenvietės nepaisant vietinių gyventojų nuomonės.

Kauno gyventojai ir bendruomenių organizacijos – kviečiame pasidalinti savo aktualijomis apie tai, ko jūs pasigendate iš miesto mero ir jo atstovų. Kokio mero ieškote jūs?

Penktadienį, gegužės 14 d. 17 val. kviečiame susirinkti prie savivaldybės ir kartu paminėti pilietinio pasipriešinimo dieną. Į susitikimą kviečiame atvykti pėsčiomis ar dviračiais, paspirtukais, riedučiais ir taip parodyti mūsų siekį darniai kurti miestą kartu. Dviračius ar paspirtukus pasipuoškite vėliavomis ir kita atributika, kuri išreikštų jūsų problemas ir pageidaujamos merės ar mero paieškas.

Mero ieško (sąrašas pildomas):
Žemųjų Šančių bendruomenė
Aukštųjų Šančių bendruomenė
Lampėdžių bendruomenė
Kauno centro bendruomenė
Gegužės 1-osios profesinė sąjunga
Fridays For Future Kaunas
VšĮ „Už švarią Lietuvą“