Pagrindinis puslapis Lietuva Rytų Lietuva Pietryčių Lietuvos švietimo bendruomenę pasiekė kalėdinės dovanėlės

Pietryčių Lietuvos švietimo bendruomenę pasiekė kalėdinės dovanėlės

Pietryčių Lietuvos švietimo bendruomenę pasiekė kalėdinės dovanėlės

 

Baltosios Vokės pradinėje mokykloje, 2019 m.

 

Irma STADALNYKAITĖ, Trakai,

Stanislava ŽURAVSKA, Trakai

 

Baigiantis 2020-iesiems, prieš šv. Kalėdas, 63 Pietryčių Lietuvos ugdymo įstaigas (darželius ir mokyklas) pasiekė kalėdinės Tautos fondo (JAV) dovanėlės, kurias bendradarbiaudami su Tautos fondu išdalijo lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ atstovai.

Priešmokyklinukams ir ikimokyklinukams buvo padovanota 3 571 knygutė su lavinančiomis užduotėlėmis. Knygelės spalvotos, iliustruotos smagiais paveikslėliais, pritaikytos vaikų amžiui, skatinančios kūrybiškumą ir saviraišką. Apie 1 000 knygelių yra skirtos matematiniams, skaičiavimo, o likusios – kalbiniams, rašymo, pažinimo, tyrinėjimo gebėjimams ugdyti. Taip pat vaikučiai džiaugėsi gavę atšvaitines liemenes su Tautos fondo ir „Ryto“ draugijos ženklais. Dėvėdami šias liemenes ir eidami pasivaikščioti mažieji eismo dalyviai jausis saugesni ir drauge bus formuojami jų saugaus elgesio gatvėje įgūdžiai.

Kalėdinėmis dovanėlėmis Pietryčių Lietuvos mokyklos ir darželiai džiuginami jau 14 metų, šią lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ iniciatyvą rėmė įvairūs paramos fondai, o nuo 2016 m. kalėdinėms dovanėlėms lėšų skiria vien tik Tautos fondas. Nepaisant to, kasmet knygučių padovanojama vis daugiau: 2019 m. padovanotos 3 235 knygelės, 2018 m. – 3 143, 2017 m. – 2 665, tad, kaip sakė lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininkas Algimantas Masaitis, jis drauge su mokytojais ir darželių auklėtojais džiaugiasi kasmet didėjančiu dovanėlių skaičiumi ir nuoširdžiai dėkoja Tautos fondui bei visiems jam aukojantiems asmenims. Rudenį, prasidėjus mokslo metams, Tautos fondo lėšomis, tarpininkaujant „Ryto“ draugijai, 31 Pietryčių mokyklos pirmaklasiams buvo padovanota 900 kuprinių su priedais. Pedagogams malonu stebėti naujas knygeles, mokymo priemones betyrinėjančius smalsiuosius ugdytinius ir vaikų džiaugsmu bei pasiekimais besidalijančius tėvelius. Ugdymo procesas džiugus, bet ilgas ir kai kada sudėtingas, tad gera, kad yra ugdytinius ir ugdytojus suprantančiųjų, palaikančiųjų ir padrąsinančiųjų eiti šiuo keliu.

Pietryčių Lietuvos darželių, priešmokyklinukus ugdančių mokyklų bendruomenės ir lietuvių švietimo draugija „Rytas“ perduoda nuoširdžią padėką Tautos fondui bei jo atstovybei Lietuvoje už vaikams padovanotą kalėdinį džiaugsmą ir dar malonesnį švenčių laukimą. Tegul visus, siekiančius gera, lydi sėkmė, sveikata ir palaima!