Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Perkantiems laikrodį internetu: šiuos dalykus žinoti būtina

Perkantiems laikrodį internetu: šiuos dalykus žinoti būtina

Perkantiems laikrodį internetu: šiuos dalykus žinoti būtina

Laikrodžiai internetu yra populiari prekė. Kiekvieno pirkėjo lūkestis – įsigyti gerą daiktą ir neapsigauti. Tai paprasčiau, jei žinote, į ką atkreipti dėmesį žvalgantis elektroninėse laikrodžių parduotuvėse.

Informacija apie pirkimą ir pristatymą

Parduotuvėje turėtų būti pateikiama visa aktuali informacija. Kokios yra pirkimo taisyklės? Kokia privatumo politika? Kokie mokėjimo būdai galimi? Kaip pristatomos prekės? Be jokios abejonės, turi būti nurodyti kontaktai. Ir anaiptol nepakanka elektroninio pašto adreso. Patikimos parduotuvės skelbia adresą, kur yra įsikūrusios, darbo laiką ir telefono numerį.

Kitas svarbus punktas – kaip informacija pateikta. Aišku, įvaizdį gerina be klaidų parašytas tekstas. Tačiau dėmesys kreiptinas ir į kalbos natūralumą. Pavyzdžiui, randate tokį ar panašų sakinį: „Kiekvienas mūsų laikrodžiai kaina maža jums parduodami interneto parduotuvės.“ Tikėtina, kad tai kokia užsienio įmonė plečia savo veiklą ir siūlo produktus Lietuvos rinkai. Lyg ir viskas gerai. Visgi atsiranda abejonė: jeigu tekstas išverstas automatiškai, ką tektų daryti kilus nesklandumui? Tarkime, jei siunta vėluotų ar prireiktų garantijos? Ar pavyktų susikalbėti? Norint išsklaidyti abejones galima susisiekti nurodytais kontaktais. O jei kontaktų nėra, patarimas tik vienas – bėgti kuo toliau.

Kas gero socialiniuose tinkluose?

Perkant laikrodį internetu (ar bet kokį kitą daiktą) rūpi surasti atsiliepimų. Ir patikrinti, ką pirkėjai rašo apie sudominusią laikrodžių parduotuvę. Kone visos elektroninės parduotuvės turi feisbuko puslapius. Tikrai verta apsilankyti. Ir ne tik dėl įdomumo.

Pasitaiko atvejų, kai feisbuko puslapio fanų yra tūkstančiai. Tačiau po nuotraukomis nei vieno patiktuko, skelbiamos naujienos nesulaukia jokių komentarų. Tada nustembama, galvoje ima suktis klausimai. Kaip gali būti tiek fanų ir jokios reakcijos? Gal tai kažkokia imitacija siekiant sukurti patikimesnį įvaizdį? Paradoksalu.

Žinoma, niekas nesako, kad po nuotraukomis turėtų virti diskusijos. Tačiau nesant jokių įrašų sunku susigaudyti, ar tai nėra parduotuvės imitacija, ar socialinio tinklo fanai apskritai yra tikri žmonės. Pasižvalgius po įvairius gyvuojančius feisbuko puslapius akivaizdu, kad internautai domisi produktais, komentuoja po nuotraukomis. Ne visada aktyvumas didelis, tačiau bent šioks toks veiksmas vyksta. O jei puslapis su dešimtimis tūkstančių fanų ir jokių patiktukų? Pasitikėjimo neprideda.

Pasiūlymas nerealus? Tikrinkite

Neabejotinos svarbos klausimas – kaina. Pavyzdžiui, šveicariškų „Frederique Constant“ laikrodžių kainos prasideda nuo kelių šimtų ir sumos greitai pasiekia trijų nulių zoną. Įsivaizduokite, kad randate pasiūlymą įsigyti naują „Frederique Constant“ laikrodį trigubai pigiau nei kitur.

Tokiu atveju nereikėtų pulti dėti prekės į krepšelį. Verčiau įveskite laikrodžio modelio pavadinimą naršyklės lange ir patikrinkite, kokios kainos kitose parduotuvėse. Jeigu kaina skiriasi kartais, galima nuspėti, kad tai arba laikrodžio kopija, arba sumokėję pinigus nieko negausite.

Taip, pasitaiko neblogų pasiūlymų. Ir 15 ar net 25 procentų nuolaida nėra retenybė. Tačiau nerealiai skambantys pasiūlymai greičiausiai ir yra nerealūs (deja, blogąja prasme).

Kopija yra apgaulė

Yra nemažai laikrodžių gamintojų, žinomų dėl įvairių pasiekimų, dėl puikaus patvarumo, išskirtinio dizaino. Yra laikrodžių, kuriuos įperka nedidelė dalis žmonių. Kartais atsiranda noras pasipuikuoti – išleisti mažai, bet stebinti aplinkinius garsiu logotipu. Ir susiviliojama kopijomis. Tai nesąžininga praktika. Štai kodėl:

  • Rankinį laikrodį perkate pirmiausia dėl savęs, tad ar jums tikrai reikia apgaulės?
  • Kopijos gaminamos nežinia kur ir neaišku kokiomis sąlygomis. Labai tikėtina, kad įsigiję neoriginalų produktą paremiate blogas darbo sąlygas.
  • Perkant kopiją gresia prisidėti prie neskaidrios ekonomikos ir augančio šešėlio.
  • Įsigijus kopiją nėra ką galvoti apie jokią garantiją.
  • Ir galiausiai minėtina, kad neoriginalus laikrodis visuomet bus prastesnės kokybės.

Ir sakinys pamąstymui: jei asmuo skundžiasi pinigų trūkumu, bet puikuojasi neva „Rolex“ laikrodžiu, ar tai nėra juokinga? Patarimas elementarus – vengti vietų, kur siūloma neoriginali produkcija.

Tarsi namų darbai

Apskritai paėmus, laikrodžiai internetu gali būti puikus pirkinys. Daug skirtingų modelių, galima rasti produktą už priimtiną kainą, o apsipirkti patogu. Tačiau tam, kad siuntinys sklandžiai pasiektų paštomatą ar jūsų namus, reikia atlikti tam tikrus namų darbus. Pasidomėti, paskaityti atsiliepimus ilgai neužtrunka, tačiau gali sutaupyti nervų ir pinigų.

PR