Pagrindinis puslapis Autoriai Pasaulio lietuvių centre Lemonte – kasmetinė pavasario mugė

Pasaulio lietuvių centre Lemonte – kasmetinė pavasario mugė

Pasaulio lietuvių centre Lemonte – kasmetinė pavasario mugė

Šiųmetė pavasario mugė sukvietė gausų būrį dalyvių ir svečių. Živilės Gurauskienės nuotr.

„Dirvos” korespondentė Živilė Gurauskienė, JAV, Čikaga, Lemontas, www.voruta.lt

Gegužės 16 dieną, Bažnyčiai švenčiant Kristaus žengimo į Dangų iškilmę, kuri minima keturiasdešimt dienų po Velykų, Lemonte, Pasaulio Lietuvių Centre (PLC), po Palaimintojo Jurgio Matulaičio misijos bažnyčioje kunigo Vaido Lukoševičiaus SJ aukojamų šv. Mišių, išeivijos lietuviai rinkosi į kasmetinę pavasario mugę. 

 

Priekiniame PLC kiemelyje po atviru dangumi šiųmetė pavasario mugė sukvietė gausų būrį dalyvių ir svečių pasitikti vasaros. Šventės metu, džiuginant puikiam orui, susirinkusieji mėgavosi gera nuotaika ir vaišinosi karštais patiekalais ir lietuvišku alumi, o gyva akordeono muzika linksmino ir kvietė šokti Zenonas Gailius.

Menininkė Otilija Kasparaitis pristatė naują savo dirbinių kolekciją. Živilės Gurauskienės nuotr.

Renginio metu kalbinta juvelyriniais dirbiniais prekiavusi Otilija Kasparaitis tikino, kad ši, po ilgos pertraukos menininkus subūrusi mugė, buvo ypač laukiama ir, besidomintiesiems jos dirbiniais, pristatė naują savo kolekciją – kumihimo, japoniška pynimo, technika pintas apyrankes ir kaklo papuošalus, komponuojant gintarą su sidabru.

Po ilgos pertraukos menininkus subūrusi mugė buvo ypač laukiama. Živilės Gurauskienės nuotr.

„Tai pirmoji iš keturių šiais metais numatytų mugių, – kalbėjo šventę organizavusi PLC lėšų telkimo koordinatorė Diana Aleknaitė, – joje dalyvavo penkiasdešimt prekiautojų įvairiais meno dirbiniais, kepiniais bei paslaugomis. Sulaukėme apie 600 svečių. Renginio metu vyko loterija 50/50: parduota  bilietų už 840 dol., pusę šios sumos, 420 dol.,  laimėjo Linda Gehrt iš Des Planes”. Padėkojusi už puikų bendradarbiavimą visiems susirinkusiems – šventės dalyviams, svečiams ir savanoriams, renginio organizatorė priminė, jog vasaros mugė jau netrukus, ir liepos 18 dieną visi bus vėl laukiame PLC kiemelyje.

Renginio svečius varpelių skambesiu pasitiko Lietuvių dailės muziejaus galerijos „Siela“ direktorė Asta Zimkus. Živilės Gurauskienės nuotr.