Pagrindiniai LED šviestuvų privalumai

Pagrindiniai LED šviestuvų privalumai

Pirmasis reikšmingas įvykis įvyko prieš milijonus metų, kai žmogus išmoko valdyti ugnį. Žvakės, tepalinės ir dujinės lempos, nes tamsai praskaidrinti reikėjo liepsnos. Vienintelis klausimas buvo, kaip ją išlaikyt?. Todėl mes šiandien kalbame apie revoliuciją apšvietime.

Thomas Edisonas užpatentavo elektros lemputę – pirmąjį šviesos šaltinį istorijoje, kuris nedega fiziškai. Tačiau jo lemputė ir toliau didžiąją dalį apie 99 % energijos pavertė šiluma, o ne šviesa.

LED tecchnologija

Tuo tarpu LED apšvietimas yra visiškai kitokia technologija. Dioduose naudojamas elektroliuminescencijos reiškinys – todėl elektros generuojama energija tiesiogiai paverčiama šviesa. Dėl to LED neįkaista ir gali būti saugiai naudojami namų erdvėse, ne tik kaip apšvietimas, bet ir  norimo dizaino ir jaukios aplinkos sukūrimas, o platus LED šviestuvų pasirinkimas galimas ir internetu.

Energijos vartojimo efektyvumas yra tik vienas iš daugelio LED apšvietimo privalumų. Tad apžvelkime jų daugiau.

  • Ekologija

LED diodai sunaudoja daug mažiau energijos nei tradiciniai šviesos šaltiniai, nes šviečiant jie neišskiria šilumos. Įprasta kaitrinė lempa sunaudoja 70 W per valandą, o LED diodui reikia tik 9–10 W, kad išgautų tiek pat šviesos.

LED diodams taip pat būdingas labai ilgas darbo laikas – vidutinis LED lemputės tarnavimo laikas yra apie 15 000 – 30 000 h, o kartais ir daugiau. Per šį laiką sunaudotume 15–30 klasikinių lempučių.

Be to, LED šviestuvų gamyboje nenaudojamas gyvsidabris ar kitos aplinkai kenksmingos medžiagos, vadinasi, mažiau kenkiame gamtai.

  • Taupymas

LED lemputės tik iš pažiūros yra brangesnės nei tradicinės. Dėl to, kad jos sunaudoja mažiau energijos ir yra labai efektyvios, jas eksploatuoti yra daug pigiau, tai aktualu sparčiai kylant elektros energijos kainoms.

  • Šviesos kokybė

Išsiskiria dideliu spalvų pasirinkimu. LED technologijos dėka galime gauti bet kokios spalvos šviesą, nenaudodami papildomų filtrų, kurie sustabdo tam tikrą šviesos dalį, sumažindami šviestuvo efektyvumą. LED gali skleisti tiek labai šiltą, tiek šaltą šviesą.

  • Daugiau kontrolės

LED šviestuvų gamybai naudojami panašūs elektroniniai komponentai kaip ir kompiuterių gamybai. Tai reiškia aukščiausio lygio valdymą ne tik iš jungiklio, bet ir iš išmaniojo telefono. Į rinką jau drąsiai žengia išmanusis LED apšvietimas, kurį galima valdyti mobiliaisiais įrenginiais.

PR