Pagrindinis puslapis Istorija Antrasis pasaulinis karas Pagerbtos Antrojo pasaulinio karo aukos

Pagerbtos Antrojo pasaulinio karo aukos

Pagerbtos Antrojo pasaulinio karo aukos

www.voruta.lt

„Antrojo pasaulinio karo pabaiga Lietuvai, kaip ir kitoms Baltijos bei Centrinės Europos valstybėms, neatnešė taikos, tik dar daugiau teroro ir aukų. Šio karo politiniai padariniai faktiškai buvo likviduoti tik 1990-1993 metais, kai Lietuva atkūrė nepriklausomybę ir iš jos teritorijos buvo išvesti paskutiniai Rusijos kariuomenės daliniai“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, padėjęs gėlių prie Jono Žemaičio-Vytauto paminklo prie Krašto apsaugos ministerijos gegužės 8 dieną. 

Minint Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje 76-ąsias metines gegužės 8 d. vyko pagerbimo ir gėlių padėjimo ceremonijos Panerių memoriale (12 val.) , Antakalnio (13 val.) ir Vilniaus Vingio karių kapinėse (14 val.) , taip pat prie 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos prezidiumo pirmininko, partizanų generolo Lietuvos valstybės vadovo, kovojusio su sovietų okupacija Jono Žemaičio-Vytauto paminklo aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos (11 val.)

Lietuvos Respublikos vadovybės ir užsienio šalių diplomatinio korpuso vadu gėlių padėjimo ceremonijas atliko Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, Lietuvos kariuomenės orkestro trimitininkas.

Antrojo Pasaulinio karo pabaiga Europoje minima gegužės 8 d., pažymint jungtinėmis visų kovojusių valstybių pastangomis lėmusią pabaigą ir 1945 m. gegužės 8 d. Vokietijos pasirašytą besąlyginį kapituliacijos aktą.

Nuotrauka iš 2020 m. Antrojo pasaulinio karo aukų atminimo minėjimo, aut. A. Pliadis