Pagerbiamas okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukų atminimas

Pagerbiamas okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukų atminimas

Lietuvos Respublikos Seime ir kitose Lietuvos vietose vyks renginiai, skirti Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienų tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti, pagerbiamas okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukų atminimas.

Birželio 14 d., trečiadienį,

10 val. Seimo Kovo 11-osios Akto salėje (I rūmai) įvyks minėjimas, skirtas Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti (bus transliuojama tiesiogiai Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“, Seimo „Facebook“ paskyroje ir per LRT). Apie Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti skirtų Seimo minėjimų tradiciją galima paskaityti ČIA.

11.59 val. bus skelbiama visuotinė tylos minutė – pilietinė akcija okupacijos aukoms atminti.

12 val. Nepriklausomybės aikštėje iškilmingoje ceremonijoje suplevėsuos Valstybės vėliava (vyks tiesioginės transliacijos Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“, Seimo „Facebook“ paskyroje ir per LRT).

Birželio 1–30 d. Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus paroda „Komunizmas = rašizmas“ Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60, Vilnius)

Birželio 7–21 d. dailininko Jono Lukšės piešinių paroda, skirta Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti, Seimo Jungiamojoje galerijoje (parodos globėjas – Seimo narys Kazys Starkevičius)

Birželio 12–30 d. paroda „Lietuvos nepriklausomybės netenkant: represuoti 1920–1940 metų Lietuvos Respublikos Seimo nariai“ Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai)

Birželio 13 – liepos 1 d. knygų paroda, skirta Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti, Seimo skaitykloje (Seimo III rūmai)

Birželio 15–23 d. Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus paroda „Vardai ir likimai. Geriausias paminklas totalitarinių režimų aukoms – jų vardų ir likimų rašytinis įamžinimas“ Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60, Vilnius)

  • IŠSAMI INFORMACIJA APIE PARODAS GEDULO IR VILTIES BEI OKUPACIJOS IR GENOCIDO TEMOMIS LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIME: ČIA

  • VIRTUALIOS PARODOS GEDULO IR VILTIES BEI OKUPACIJOS IR GENOCIDO TEMOMIS: ČIA

lrs.lt inform.

Seimo kanceliarijos nuotraukų koliažas