Oro kondicionieriai: kokie techniniai parametrai svarbiausi?

Oro kondicionieriai: kokie techniniai parametrai svarbiausi?

Visi mėgstame šiltus orus ir saulutę, tačiau itin karštomis vasaros dienomis sunku ir susikaupti darbui, ir pailsėti. Oro kondicionieriai šiuo laikotarpiu tampa tiesiog nepakeičiami – jie užtikrina malonią gaivą namuose ir biure. Svarstote apie oro kondicionieriaus įrengimą namuose?

Tuomet turite žinoti, kaip pasirinkti tinkamiausią įrenginį ir į kokius techninius parametrus svarbiausia atkreipti dėmesį.

Oro kondicionieriaus tipas

Rinkoje siūlomi kelių tipo oro kondicionieriai, tačiau visi jie turi tiek privalumų, tiek trūkumų. Vienas populiariausių pasirinkimų tarp pirkėjų yra dviejų blokų sieninis kondicionierius. Tai efektyvus, tyliai veikiantis ir našus įrenginys, pasižymintis ilgaamžiškumu ir ekonomija. Deja, šio tipo įrenginiai ne visada tinka montuoti butuose – kai kuriuose daugiabučiuose neleidžiamas išorinio bloko tvirtinimas ant namo sienos.

Monoblokiniai oro kondicionieriai itin tinka naudoti butuose, tačiau jie veikia garsiau ir kainuoja brangiau, palyginti su sieniniais. Visgi tai gali būti gera alternatyva tais atvejais, kai išorinio bloko sumontuoti nėra kaip. Šie kondicionieriai efektyviai vėsina patalpas, jų montavimas paprastesnis.

Pastaruoju metu gana populiarūs ir mobilūs oro kondicionieriai, kurių nereikia montuoti – tai įrenginys, kurį pakanka įjungti į elektros lizdą. Šio tipo kondicionierių galima pastatyti bet, tiesa, dar reikės pasirūpinti oro išmetimo anga (dažniausiai panaudojamas langas). Šie įrenginiai nėra labai efektyvūs, tačiau jie kainuoja palyginti pigiai ir gali būti greitu laikinu sprendimu, kai reikia gaivos.

Oro kondicionieriaus veikimo režimai

Renkantis oro kondicionierių reikėtų atkreipti dėmesį į jo funkcionalumą ir veikimo režimus. Tai labai svarbu, nes kuo funkcionalesnis bus pasirinktas įrenginys, tuo labiau jis pasitarnaus namuose. Oro kondicionieriai gali atlikti vėsinimo, oro sausinimo, jonizacijos funkcijas. Taip pat kai kurie jų gali būti naudojami ir kaip šilumos siurbliai, tad jei ketinate savo kondicionieriumi papildomai šildyti namus, pavyzdžiui, pavasarį ar rudenį, pasidomėkite šiuo funkcionalumu (tam reikalingas papildomas galingumas).

Žinoma, kuo daugiau funkcijų turi, tuo brangiau oro kondicionieriai ir kainuoja. Dėl to prieš perkant reikėtų atsakingai įvertinti, koks funkcionalumas yra jums aktualus ir kokias funkcijas tikrai naudosite. Nemokėkite už tai, kas iš tikrųjų nėra reikalinga.

Oro kondicionieriaus galia

Tai vienas svarbiausių techninių parametrų. Prieš perkant oro kondicionierių reikėtų įvertinti, kokios galios reikės – tik teisingai parinktas įrenginys namuose veiks efektyviai. Galite pasinaudoti skaičiuoklėmis internete arba kreiptis į specialistus. Vertinant galią svarbus patalpos plotas, aukštis, šilumos šaltiniai (pavyzdžiui, kompiuteriai), langų dydis ir kt.

Oro kondicionieriaus energetinis efektyvumas

Pastarųjų vasarų patirtys parodė, kad karščiai gali užsitęsti išties ilgai, tad pirkdami atkreipkite dėmesį į oro kondicionieriaus energetinį efektyvumą. Šis parametras žymimas raidėmis A, A+ ir pan. Kuo daugiau pliusų, tuo efektyviau veiks įrenginys, o tai reiškia mažesnes elektros sąskaitas.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.