Oras-vanduo sistema – patogus sprendimas šiltai žiemai

Oras-vanduo sistema – patogus sprendimas šiltai žiemai

Gyvename tokiomis klimato sąlygomis, kai sezonai nuolat keičiasi. Jei vasaros yra lengvos ir maloniai šiltos, tai bene daugiausiai rūpesčių kelia žiema – ją ištverti be šildymo sistemos būtų tikrai sudėtinga. Iš gana plataus šildymo būdų asortimento, vis didesnio dėmesio sulaukia oras-vanduo sistema.

Panagrinėkime, kokiais atvejais tai yra geras sprendimas ir kokių privalumų jis suteikia.

Kaip veikia oras-vanduo sistema?

Pagrindinis tokios sistemos elementas yra šilumos siurblys, kuris nudirba visą darbą. Jis pasisavina atsinaujinančią energiją ir aplinkos (oro) ir perduoda ją vandeniui, kuris teka šildymo trasa, pavyzdžiui, į radiatorius ar grindinį šildymą. Dėl šios priežasties kilo ir pavadinimas oras-vanduo sistema – tai parodo šilumos judėjimą. Be to, tokie šilumos siurbliai gali namus aprūpinti ir šiltu vandeniu, o tai labai patogu, nes nereikia pirkti atskiros įrangos, pavyzdžiui, vadinamojo boilerio.

Oras-vanduo sistema yra gana populiari rinkoje ir sulaukia vis daugiau dėmesio, tačiau skeptikai kelia elektros energijos klausimą. Pastaruoju metu elektros energija gerokai pabrango, todėl daugelis svarsto ar verta patikėti namų šildymą sistemai, kuri naudoja elektrą. Iš tikrųjų jaudintis nereikėtų, nes šilumos tokios sistemos pagamina gerokai daugiau, nei suvartoja elektros energijos. Be to, yra galimybė sistemą jungti su saulės kolektoriais.

Kokiais privalumais pasižymi oras-vanduo sistema?

Rinkoje siūloma mažai tokių universalių sistemų, kaip oras-vanduo. Ši sistema gali būti naudojama įvairaus tipo patalpose, nepriklausomai nuo jų ploto. Patogu tai, kad viena oras-vanduo sistema gali šildyti skirtingas patalpas vienu metu. Tai labai efektyvus sprendimas, atitinkantis individualius poreikius.

Patogumo srityje oras-vanduo sistemos taip pat laimi – jomis naudotis labai paprasta. Didelis privalumas, kad galima reguliuoti namų šildymo temperatūrą ir nuotoliniu būdu, tai praverčia, pavyzdžiui, išvykus atostogų.

Palyginti nedidelė kaina yra svarus argumentas, renkantis būdą, kaip šildyti namus. Be to, paprastas ir greitas yra ir sistemos prijungimas. Oras-vanduo sistema gali būti naudojama su radiatoriais, grindiniu ar kombinuotu šildymu.

Daugeliui patinka ir tai, kad tokios sistemos vasaros laikotarpiu gali būti naudojamos vietoje oro kondicionieriaus. Taigi, oras-vanduo sistema jūsų namams pasitarnaus ne tik šaltojo sezono metu, bet ištisus metus.

Oras-vanduo sistema ir saulės elektrinė

Išaugus elektros kainoms ir didėjant susirūpinimu klimato kaita, vis daugiau namų ūkių renkasi saulės energetikos sprendimus. Su jais glaudžiai susijusi ir oras-vanduo sistema: tai ekologiškas ir švarus šildymo būdas, nesukuriantis aplinkai kenksmingų šalutinių produktų. Efektyviai šilumos siurbliai veikia net ir tada, kai lauko temperatūra atvėsta iki -25 °C, o tai padeda sumažinti šildymo išlaidas.

Ir dar daugiau: oras-vanduo sistema yra lengvai integruojama su saulės elektrine bei padeda dar labiau sumažinti elektros energijos iš tinklo naudojimą. Jei svarstote apie tokį sprendimą, tačiau baiminatės, kad nepakaks saulės elektrinės žiemą pagaminamos energijos, neverta dvejoti – galite vasarą pagamintą energiją perduoti pasaugojimui, o žiemą panaudosite ją namų šildymui.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.