Oras oras sistema, kuo ypatingas jos veikimo principas?

Oras oras sistema, kuo ypatingas jos veikimo principas?

Paskutiniu metu toks namų šildymo įrenginys sparčiai išpopuliarėjo. Nors tai nėra visiška naujovė, kadangi ir mūsų šalyje jis naudojamas jau ne vienerius metus. Tačiau dėka unikalaus veikimo principo ši sistema turės nemažai privalumų lyginant su analogiškais įrenginiais. Ir pagrindinis išskirtinumas yra tas, jog šiluma maksimaliai išlaikoma pačioje sistemoje, todėl tik nedidelis jos kiekis patenka į aplinką.

Kas kartu užtikrina ir aukštą efektyvumą. O pačiam šildymui yra naudojamas aplinkos oras. Kas ir pradžių gali skambėti pakankamai keistai. Bet principas labai paprastas ir praktiškas. Iš aplinkos atkeliaujantis vėsus oras turi savyje sukaupęs energijos, kuri gali būti panaudojama šildymui. Todėl reikia žymiai mažiau elektros energijos, kuri taip pat naudojama šiuose įrenginiuose. Tiesa, pirmiausiai toks oras netiesiogiai susiduria su išeinančiu oro srautu. Taip tarp jų įvyksta šilumos mainai ir jau sugeneruota šiluma perduodama naujam oro srautui.

Kada šie įrenginiai veiks efektyviausiai?

Kuo toliau, tuo mažiau atsiranda abejojančių tokių sistemų veikimo efektyvumu. Todėl jos natūraliai populiarėja ir pakeičia įprastus šildymo įrenginius. Tačiau lygiai taip pat natūralu, jog šaltomis žiemos dienomis oras oras sistema pareikalaus gerokai daugiau energijos sąnaudų. Kadangi tuomet teks pašildyti itin žemos temperatūros orą. Kas lems ir sumažėjusį efektyvumą. Bet nerimauti dėl to tikrai nevertėtų. Kadangi tokių išskirtinai šaltų dienų net ir žiemomis nėra daug. Todėl bendrai šie įrenginiai vis tiek išliks vienais iš ekonomiškiausių. Tiesą, didžiausias jų efektyvumas bus tuomet, kai temperatūra laikysis apie 0 laipsnių ar net kiek daugiau. Ir būtent tokie orai vyrauja daugiausiai. Aišku, papildomai įtakos turės ir pačio įrenginio galingumas. Bet jį rinktis reikėtų atsižvelgiant į būsto plotą bei kitas ypatybes.

Ar tikrai nereikės jokios priežiūros?

Tai pakankamai dažnas klausimas, kuris yra visiškai natūralus. Kadangi, pavyzdžiui, kieto kuro katilai reikalauja nuolatinės priežiūros. Todėl net ir išvykti ilgesniam laikui žiemos metu nepavyks, norint, jog namuose būtų šilta. Tačiau oras oras sistema nereikalaus praktiškai jokios priežiūros. Kadangi šie įrenginiai veikia savarankiškai, tereikia, jog būtų užtikrintas elektros energijos tiekimas. Aišku, galima pakeisti norimus jų nustatymus, bet dažnu atveju nereikės daryti netgi ir to. Taigi, galima išvykti praktiškai neribotam laikui ir namuose bus automatiškai palaikoma norima temperatūra. Nereikės rūpintis nei energija, nei kažkokiomis kitomis kuro rūšimis. Kas tikrai patogu ir yra dar vienas didelis šių įrenginių privalumas. Aišku, bėgant laikui gali tekti pakeisti besidėvinčias dalis, tačiau šis darbas nebus problema. Kadangi visa tai greitai galės atlikti profesionalūs šioje srityje dirbantys meistrai. Be to, šie įrenginiai neužima daug vietos, todėl nereikės kažkokios atskiros patalpos būtent jiems.

Naujienos iš interneto