Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama/Skelbimai Nuotekų valymo įrenginių priežiūra: pataria ekspertas

Nuotekų valymo įrenginių priežiūra: pataria ekspertas

Nuotekų valymo įrenginių priežiūra: pataria ekspertas

 

PR

Jeigu būstas neturi galimybės prisijungti prie centralizuoto nuotekų įrenginio – pats turi pasirūpinti valymo sistemomis, kurios šiuo metu yra labai įvairios, tad tai dažniausiai greitina ir konkretina pasirinkimą. Renkantis visada geriausia tartis su specialistais, lygiai taip pat ir montavimo darbus palikti tiems patiems. Tiesa, tik įsigijus – priežiūra nesibaigia. Nors ji nėra sudėtinga ir nereikalauja daug laiko, tačiau bet kuriuo atveju – yra.

Apie tai ir kalbamės su specialistu, kuris atsakingas už įrangos montavimo darbus bei pataria dėl priežiūros.

Tinkama priežiūra taupo Jūsų laiką

Pirmiausia siūlome iš tos pačios įmonės pirkti įrenginius ir taip pat pasinaudoti tų pačių specialistų montavimo paslaugomis. Tai padeda sutaupyti ne tik laiko, tačiau ir gauti garantijas, jog esant gedimams – jie bus pašalinti nemokamai. Žinoma, valymo įrenginių montavimas dalinai lemia ir įrangos funkcionalumą, mažesnę priežiūrą, tad jokiu būdu nebandykite montuoti patys, kadangi galite padaryti daug nepataisomų gedimų.

Perkantys įrangą iš specializuotų prekybos vietų – visada gauna techninį pasą, kuriame yra nurodyta kaip tinkamai prižiūrėti sistemą“,- pasakoja specialistas.

Svarbiausia yra periodinis patikrinimas, kadangi kai neskiriama laiko visai – problemos didėja ir gali atsirasti gedimai. Pirmiausia reikia tiesiog pasiklausyti ar tinkamai veikia orapūtė, žinoma, įvertinti kvapą, galiausiai, ar mechaninės grotelės nėra užterštos“,- priduria.

Kartą arba du per metus siūlome išsikviesti specialistus, kurie patikrins bendrą situaciją ir tuo pačiu esant tam tikroms indikacijoms – gedimai bus greitai rasti ir sutvarkyti. Specialios tarnybos pirmiausia valo dumblą, taip pat, pašalinami minėti nešvarumai nuo grotelių, galiausiai, dažnai reikalinga ir vidinių vamzdžių patikra. Nors ten retai atsiranda kamščių, tačiau tikrinti vis tiek siūloma reguliariai.

Vienas ryškiausių sistemos gedimų požymių yra nemalonus kvapas. Tai yra signalas, tad gedimas deja, jau yra, o tinkama priežiūra padeda jo išvengti“.

Įrenginio priežiūros klaidos

Tinkamai laikantis specialistų pateiktų instrukcijų pavyksta ilgus metus sėkmingai naudotis sistema be jokių gedimų ir svarbiausia – efektyviai. Žinoma, našiam veikimui pirmiausia reikalingas tinkamo galingumo įrenginys. „Gana dažnai sistemos genda, kai jos turi aptarnauti didelius kiekius nuotekų, tačiau neturi tiek galingumo“,- akcentuoja ekspertas. Ne veltui renkantis labiausiai tinkamas sistemas visada geriausia tartis su specialistais, kurie įvertinę poreikius parenka ir labiausiai tinkamus konkrečiam namų ūkiui.

Taip pat gana dažnai gedimai atsiranda tuomet, kai žmonės bando patys reguliuoti įrenginius pagal savo poreikius, o ne pagal specialistų nurodytus rodmenis. „Įrangos paleidimo metu specialistai pasirūpina, kad sistemoje būtų reikalingas bakterijų kiekis, taip pat, pagal Jūsų būsto poreikius tinkamai sureguliuoja įrangos našumą. Parametrų pagal save keisti nereikėtų“,- pasakoja specialistas.

Galiausiai, kai sistemos be priežiūros veikia porą metų, žinoma, pasiekiamas maksimalaus dumblo kiekis ir pati įranga veikia nebe taip našiai, tad vandens valymo kokybė tampa prastesnė.

Jeigu nenorite pats gaišti laiko valymui – visada geriausia sutarti su įmonėmis, kad jos reguliariai atvyktų apžiūrai ir išvalytų. Taip pat venkite kreiptis į kitus, ne su valymo įrenginiais dirbančius specialistus, kadangi jie labai dažnai neturėdami patirties padaro dar daugiau klaidų, kurios vėliau sugadina įrenginius nepataisomai.

Valymui reikalingos ne tik specialios sistemos, tačiau ir žinios, kuris kinta priklausomai nuo kiekvieno valymo įrenginio. Kuo jos inovatyvesnės – tuo ir valymo įranga turi būti specifiškesnė. Natūralu, kad retas tokią turi savoms reikmėms, galiausiai, jos gana brangios, tad įsigyti paprasčiausiai neapsimoka. Ypač kai yra specialistai, kurie gali išvalyti greitai ir pigiai.

Naujienos iš interneto