Nuo ko priklauso saulės elektrinės kaina?

Nuo ko priklauso saulės elektrinės kaina?

Šiandien kaip niekada daug kalbama apie elektros energijos gamybą panaudojant atsinaujinančius šaltinius. Vienas populiariausių sprendimų yra saulės elektrinės, tačiau jas rinktis skatina ne tik aplinkosauginiai, bet ir ekonominiai argumentai.

Apie tokią elektrinę pasvarsto daugelis, tačiau keblumų vis dar kelia klausimas, kiek tokios saulės elektrinės gali kainuoti. Žinoma, viskas priklauso nuo individualių sprendimų, tačiau bus aiškiau susigaudyti kainose, jei žinosite esminius principus.

Saulės elektrinių rūšys

Pradėkime nuo to, kad saulės elektrinės kaina turėtų būti skaičiuojama įtraukiant visas išlaidas ir vertinant ilgąjį laikotarpį. Galimi keli skirtingi pasirinkimai, kurie lemia ir galutines išlaidas.

Vienas iš variantų yra saulės elektrinės su akumuliatoriais. Tokios elektrinės yra autonomiškos, nes akumuliatorius gali sukaupti ir pasaugoti namui reikalingą energiją. Žinoma, toks sprendimas reikalauja daugiausiai investicijų, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje daugiausiai ir sutaupoma. Visgi tokia technologija dar yra gana brangi, tad tokios elektrinės įrengiamos palyginti retai.

Daug populiaresnės yra saulės elektrinės su dvipuse apskaita. Tokiose elektrinėse vietoje akumuliatoriaus, kuris pasaugotų energiją, naudojami elektros tinklai. Perteklius atiduodamas, o kai reikia jį galima atgauti.

Dar vienas pasirinkimas yra panaudoti saulės energiją vandens pašildymui. Taip dažniausiai naudojamos mažos galios elektrinės, kurios tiesiogiai perduoda energiją ir aprūpina namus karštu vandeniu. Pasirinkus tokį variantą perteklinis energijos kiekis nėra teikiamas.

Kiek kainuoja saulės elektrinės?

Taigi, saulės elektrinės kainą lemia jos tipas. Ir nors tai turi daug įtakos, galutinė kaina taip pat priklauso ir nuo elektrinės galingumo. Kuo galingesnė saulės elektrinė, tuo daugiau teks investuoti į jos įrengimą. Tai bene daugiausiai įtakos galutinei kainai turintys veiksniai, tačiau elektrinės kainą gali lemti ir daugybė kitų aplinkybių, pavyzdžiui, namo stogo forma, pasirinkti kolektoriai, montavimo sudėtingumas ir kt.

Iš tikrųjų savarankiškai apskaičiuoti saulės elektrinės kainą bus sudėtinga, nes reikia žinoti daugybė niuansų. Dėl to norint atidžiai įvertinti, kokių investicijų reikės, geriausia kreiptis į specialistus: jie paruoš projektą, įvertins visus aspektus ir pateiks tiksliausią kainą. Tik ją žinodami galėsite tiksliai įvertinti, ar apsimoka investuoti. Reikėtų palyginti dabartinį elektros suvartojimą ir mokamą kainą bei kiek galėsite sutaupyti energiją pasigamindami iš saulės energijos.

Vertinant bendrai, saulės elektrinės yra ne tik ekologiškas, bet ir taupus būdas apsirūpinti elektros energija. O šiandieninės elektros energijos kainos vis daugiau privačių namų savininkų ir verslininkų verčia skaičiuoti ir saulės elektrinės savo ekonomiškumu tampa vis patrauklesne investicija.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.