Pagrindinis puslapis Istorija Signatarai Donatas Malinauskas Ne tik apie Vasario 16-osios signatarus, bet ir apie jų žmonas

Ne tik apie Vasario 16-osios signatarus, bet ir apie jų žmonas

Laima Franckevičienė, dr.  Valdas Selenis, Viktoras Jencius-Butautas. Renginio organizatorių nuotr.

Laima Franckevičienė, Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vedėja, www.traku-zeme.lt

Vasario 16-oji, Lietuvos valstybės atkūrimo diena. 1918 metais vasario 16 dieną Lietuvos Taryba pasirašė Nepriklausomybės aktą, kuriuo paskelbė atkuriantys Lietuvos Valstybę. Tai mums visiems pati reikšmingiausia data.

Vasario 14 d. Rūdiškių miesto bibliotekoje paminėtos Lietuvos valstybės atkūrimo 104-osios metinės, tema: „Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų žmonos“. Į renginį atvyko Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų istorikas Valdas Selenis, knygos apie mūsų žemietį signatarą Donatą Malinauską autorius gyd. Viktoras Jencius. Pokalbyje dalyvavo žurnalo „Voruta“ vyriausiasis redaktorius Juozas Vercinkevičius. Prisiminta Vasario 16-osios Akto svarba Lietuvos kūrimui, tautiškumo ugdymui ir patriotizmo puoselėjimui.

Valdas Selenis pabrėžė, kad šiemet ypatingas dėmesys skiriamas moterims, Vasario 16-osios Akto signatarų žmonoms, aktyviai veikusioms laikotarpiu nuo lietuviškos spaudos draudimo iki valstybės nepriklausomybės paskelbimo 1918 m. bei jos įtvirtinimo kuriant tarpukario valstybę. Istorikas papasakojo apie jas. Jos buvo ne tik garsių vyrų žmonos, bet ir aktyvios visuomenininkės, žinomos tarpukario Lietuvos veikėjos.

Prisimintas su mūsų kraštu susijęs Nepriklausomybės Akto signataras Donatas Malinauskas, kovojęs už lietuvybę ir platinęs draudžiamą lietuvišką spaudą. Viktoras Jencius dalijosi savo įžvalgomis apie laisvę, apie galimybę elgtis nevaržomai, laisvai reikšti mintis, laisvai kalbėti suvokiant savo atsakomybę, laikantis susitarimų ir įstatymų.

Rūdiškių miesto bibliotekoje šiuo metu veikia dvi kūrybinių darbų parodos: „Papuošalai Lietuvai ir sau“ (technologijų mokytoja Edita Vilčevskaja), „Lietuva, Tėvyne mūsų“ (autorė Giedrė Kazakevičienė), skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šventei paminėti.

Su Vasario 16-ąja, su Lietuvos atkūrimo diena Jus visus! Pagarba tiems, kurie su didele meile ir pasiaukojimu kūrė ir kuria mūsų valstybę. Džiaukimės laisve ir branginkime ją, kartą iš kartos mokykime meilės Lietuvai. Švęskime savo Nepriklausomybės dieną kaip savo gimtadienį, nes valstybė – tai mes!