Pagrindinis puslapis Lietuva Naujoje V. Plečkaičio knygoje – apie laisvės troškimą ir komunizmo grimasas

Naujoje V. Plečkaičio knygoje – apie laisvės troškimą ir komunizmo grimasas

Naujoje V. Plečkaičio knygoje – apie laisvės troškimą ir komunizmo grimasas

Audronės Svėrienės nuotr.

www.voruta.lt

Trečiadienį Seimo skaitykloje buvo pristatyta Nepriklausomybės Akto signataro, istoriko, diplomato, politiko Vytauto Plečkaičio knyga „Mums reikėjo Laisvės“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui.

Prisimindamas komunistinę praeitį, V. Plečkaitis savo politinėje biografinio pobūdžio apybraižoje pastebi, kad Lietuva buvo prisitaikiusi, o žmonės sąmoningai vengė šnekėti apie tai, kas, atrodo, turėtų labiausiai rūpėti – laisvę. Bet, anot jo, „svarbiausia, kad Lietuva sujudėjo“. Knygoje autorius dienoraščio forma pateikia savo įžvalgas, komentarus apie Lietuvos išsivadavimo pradžią, pabrėždamas tai, kas įstrigo jo sąmonėje, o gal net pasąmonėje. Knygą papildo dokumentai, autoriui artimų žmonių ir giminaičių pasakojimai, nuotraukos.

„Mums reikėjo Laisvės“ jau šeštoji V. Plečkaičio knyga. Jo bibliografijoje  monografija „Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Jurgis Šaulys“ (2016), knygos „Šveicarija, kurios nepažįstame“ (2013), „Masonai: laisvieji mūrininkai, kūrę ir stiprinę Lietuvą“ (2018), „Lietuvos ir Lenkijos santykiai 1917–1994“ (1998) ir kt.

Spalio 16-ąją V. Plečkaitis minės gražią 70-mečio sukaktį. Garbingo jubiliejaus proga spalio 7 d. Seimo skaitykloje bus galima apžiūrėti signatarui skirtą knygų parodą.

V. Plečkaitis buvo aktyvus Klaipėdos Sąjūdžio tarybos iniciatyvinės grupės, Sąjūdžio Seimo narys, išrinktas į Lietuvos Respublikos Aukščiausiąją Tarybą-Atkuriamąjį Seimą. 1992 m. ­– Seimo narys. 1996 m. paskirtas Lietuvos Respublikos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Ukrainoje, vėliau Moldovoje ir Gruzijoje. Nuo 2005 m. pabaigos – generalinis konsulas Ženevoje, nuo 2007 m. ­– pirmasis Lietuvos ambasadorius Šveicarijoje.