Nauji automobiliai žavi vairuotojus technologijomis

Nauji automobiliai žavi vairuotojus technologijomis

Šiandien keliuose esame pripratę matyti įvairių modelių automobilius, tačiau kai kurie jų atrodo tikrai futūristiškai. Vis dėlto svarbiausia ne išorė, o tai kas slypi viduje – nauji automobiliai yra aprūpinti daugybe pažangių technologijų, kuriomis žavisi vairuotojai.

Pagalbos vairuotojui sistemos

Automobilių gamintojai prisiima atsakomybę už vairuotojų ir keleivių saugumą eismo įvykių metu ir nuolat kuria patobulinimus, kurie padėtų sumažinti eismo įvykių riziką. Prognozuojama, kad kai kurios iš tokių sistemų netolimoje ateityje taps privalomos. Trumpai apžvelkime, kaip šiuolaikiniai nauji automobiliai padeda vairuotojams.

Eismo įvykius dažnai sukelia užmigimas prie vairo, todėl inžinieriai sukūrė sistemą, kuri reaguoja į rankų prisilietimus prie vairo ir perspėja vairuotoją. Taip pat modernūs automobiliai turi juostos palaikymo sistemą – tai reiškia, kad automobilis seka skiriamąją liniją ir pakoreguoja trajektoriją arba įspėja vairuotoją. Taip pat daug dėmesio skiriama ir avarinio stabdymo sistemai, kurie tiesiogine to žodžio prasme gali išgelbėti gyvybes. Žinoma, vairuotojams praverčia ir visiems jau puikiai žinomos bei įprastos sistemos, pavyzdžiui, ABS. Bendra tendencija yra tokia, kad nauji automobiliai yra saugesni, nes turi vis daugiau saugos funkcijų.

Patogesnės kelionės

Automobilių gamintojai nepamiršo pagalvoti ir apie patogumą. Daug dėmesio skiriama automobilio vėdinimui, pažangūs filtrai apsaugo nuo nemalonių kvapų patekimo į saloną, žiedadulkių ir kitų alergenų, jau nekalbant apie didesnes daleles.

Nauji automobiliai vis dažniau turi ir elektra reguliuojamas sėdynes su daugybe parinkčių, sėdynių šildymą ir ventiliaciją. Jei anksčiau salonas buvo laikomas viena terpe, tai vis dažniau vairuotojui ir keleiviams suteikiama individuali galimybė rinktis temperatūros, vėdinimo ir kitus parametrus.

Daug dėmesio skiriama ir automobilio sąsajai su išmaniaisiais įrenginiais. Juos jau galima naudoti ne tik muzikos klausymui, bet ir vaizdo peržiūroms bei kitiems smagiems dalykams. Prognozuojama, kad greitai šioje srityje sulauksime dar daugiau naujovių, tad kelionės automobiliu bus dar smagesnės.

Įspūdingos variklio galimybės

Jei kalbėsime apie vidaus degimo variklius, tai pastebima downsizing tendencija. Tai reiškia, kad varikliai vis mažėja, tačiau automobiliai važiuoja dinamiškai ir turi puikų sukimo momentą. Šį galvosūkį inžinieriai sprendžia įvairiai, o apie tai galvoti verčia griežtėjantys aplinkosaugos reikalavimai.

Daug dėmesio skiriama ir išmetamosioms dujoms – taršai mažinti. Nauji automobiliai važiuoja ekonomiškai ir mažiau teršia aplinką. Tam naudojamos įvairios sistemos, kurios padeda suderinti skirtingų sistemų veikimą ir sumažinti energijos nuostolius.

Taip pat įspūdį daro ir elektrinių transporto priemonių pažanga. Viena įkrova nuvažiuojamas vis ilgėja, o šių automobilių dinamikai ir ekonomijai nėra, ko prikišti. Besidomintys mechanika, žavisi sprendimais, kurie naudojami siekiant didinti tokių automobilių efektyvumą ir užtikrinti aukštą komforto lygį. Automobiliai toli gražu nebeprimena tų, kurie važinėjo keliais prieš kelis dešimtmečius!

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.