Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Moteriškų apatinių istorija

Moteriškų apatinių istorija

Moteriškų apatinių istorija

PR

Moteriški apatiniai padeda formuoti figūrą, išryškinti jos privalumus ir paslėpti trūkumus. Šiais laikais jų pasirinkimas didžiulis: liemenėlės, kelnaitės, korsetai, bodžiai, peniuarai ir taip toliau. Būtų galima vardinti ir vardinti, nes sąrašas išties platus, be to, jis nuolat papildomas naujais gaminiais. Tačiau kada atsirado pirmieji moteriški apatiniai ir kaip jie keitėsi laikui bėgant?

Senovės Roma (753 m. pr. Kr.–476 m. po Kr.)

Jau tuo metu moterys dėvėjo apatinius drabužius, tokius kaip tunikos ir strofiumai (plačios juostos krūtinei apjuosti). Pastarieji buvo naudojami virš apatinės tunikos arba ant nuogo kūno. Būtent jie laikomi liemenėlės pirmtakais. Lininės tunikos pabrėždavo idealia laikoma moterišką figūrą – nedidelę krūtinę ir plačius klubus. Krūtininės juostos dažniausiai būdavo odinės.

Viduramžiai (500–1500 m. po Kr.)

Siekiant išryškinti moteriškos figūros privalumus, viduramžiais pradėtas naudoti primityvus korsetas. Po suknelėmis dėvėtos ilgos vilnonės kojinės. Pasiturinčios moterys taip pat puošdavosi keliaraiščiais.

Renesansas (1300–1700 m. po Kr.)

Išryškintas biustas ir platūs klubai – būtent toks moters siluetas tuomet buvo laikomas patraukliausiu. Suformuoti tokią figūrą padėdavo nėriniuoti korsetai ir kiklikai (storo audinio moteriškos liemenės be rankovių).

1500–1600 m.

Būtent šis laikotarpis siejamas su pirmais tikraisiais korsetais. Tais pačiais metais į madą atėjo ir apatinę kūno dalį išplečiantys pasijoniai. Speciali jų konstrukcija palaikydavo pūstą sijono formą.

1700-ieji

Tuo metu moterys pradėjo naudoti apversto kūgio formos korsetus ilgu juosmeniu, kurie suteikdavo dar griežtesnę formą. Turtingiausios ir madingiausios damos turėjo pečius pritraukiančius ir susiaurinančius korsetus. Kelnaitės buvo nešiojamos vis dar pakankamai retai.

1800-ieji

Tais metais korsetai įgavo naują, smėlio laikrodžio figūrą pabrėžiančią, formą. Šie apatiniai išsiskirdavo patrauklia spalva, šilko ir satino detalėmis, apačioje turėdavo keliaraiščių spaustukus. Po to, kai 1850 m. atsirado krinolinai (suknelės arba sijonai su plačia varpo formos apatine dalimi), pradėtos nešioti ilgos moteriškos kelnaitės.

Ankstyvieji 1900-ieji

Korsetas vis dar buvo esminė moters spintos dalis, tačiau ir kiti apatiniai tapo svarbia aprangos dalimi. Šiuo laikotarpiu šilkas tapo vienu populiariausių korsetų, įgavusių S formą, audinių. Tai leido suformuoti itin moterišką figūrą.

1920-ieji

Po Pirmojo pasaulinio karo korsetų populiarumas ėmė blėsti. Apatiniai drabužiai tapo trumpesni ir mažesni. 1920 m. daugelis jaunų moterų įgavo naują laisvės pojūtį ir sukūrė androginišką siluetą, atspindintį berniukiško stiliaus šukuoseną, plokščias krūtis ir siaurus klubus. Kontrastinga ir įdomu tai, kad dabar korsetai internetu dažniausiai naudojami ne figūros formavimui, o seksualiam įvaizdžiui sukurti.

1940-ieji

Šiais metais išpopuliarėjo „kulkinė“ liemenėlė (angl. bullet bra). Toks pavadinimas ne veltui – jos kaušeliai pasižymėjo itin smailia forma. „Kulkinė“ liemenėlė išliko populiari net iki šeštojo dešimtmečio.

1950-ieji

Pagrindinė moteriškų apatinių funkcija tuo metu buvo pabrėžti ne liemenį, o biustą. Šiais metais atsirado ir populiariosios bikinio trumpikės. Apatinis trikotažas tapo daug atviresnis.

1960-ieji

Feministinis judėjimas lėmė tai, jog moterys buvo skatinamos atsisakyti liemenėlių ir išlaisvinti save. Vėlyvaisiais 1960-aisiasi prasidėjo Moterų išlaisvinimo judėjimas, kurio tikslas buvo kova už lygybę. Ji, be abejonės, atsispindėjo ir seksualiuose, dailiuose apatiniuose drabužiuose.

1970-ieji

„Victoria‘s Secret“ pasauliui pristatyta kaip moteriško apatinio trikotažo mažmenininkė. Dabar ji žymi visame pasaulyje.

1980-ieji

Tai laikotarpis, kai apatiniai drabužiai scenoje tapo naudojami kaip viršutiniai. Juos dėvėjo tokios pasaulinio garso žvaigždės kaip Cher.

1990-ieji

Metai, kai išpopuliarėjo dar 1930-aisiais pirmą kartą pristatyta pakeliantį efektą suteikianti liemenėlė „Wonder bra“. Ji žymi tuo, kad leidžia vizualiai padidinti krūtinę ir sukurti itin seksualų įvaizdį.

2000-ieji

Pristatytas liekninančių drabužių prekių ženklas „Spanx“. Neužilgo jo apatinis trikotažas sulaukė didelio populiarumo ir yra naudojamas moterų iki šių dienų.

Laikui bėgant apatinio trikotažo tendencijos išties nemažai pakito. Kai kurios aprangos detalės išnyko, tačiau kai kurios, tokios kaip korsetai, naudojamos ir dabar. Žinoma, šiais laikais jie kur kas patogesni ir stilingesni, leidžiantys iš tiesų pasimėgauti seksualumu, gundymu, puikia figūra.