Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Modernus interjeras: 7 esminiai erdvės akcentai

Modernus interjeras: 7 esminiai erdvės akcentai

Modernus interjeras: 7 esminiai erdvės akcentai

Modernus interjero stilius atsirado dar dvidešimtame amžiuje ir šiandien yra itin mėgstamas dėl savo aiškių geometrinių linijų, šiuolaikinių spalvų bei funkcionalumo. Šį stilių dažniausiai renkasi žmonės, mėgstantys erdvę, šviesias patalpas ir patogų gyvenimo būdą.

Tad peržvelkime, kokie yra pagrindiniai modernios erdvės akcentai?

1. Tikslios linijos

Aiškios linijos yra viena iš pagrindinių modernaus dizaino savybių. Kampuotų ir tiesių briaunų baldai internetu suteikia erdvei daugiau griežtumo, net švaros pojūtį. Sukurta linijų asimetrija namus pripildo išskirtiniais stiliaus akcentais, neįprastais sprendimais. Šiuolaikiniuose namuose tai itin vertinama.

2. Geometrinės figūros

Kartu suderintos tikslios ir tiesios linijos sukuria įvairias geometrines formas. Geometrinės figūros dažnai atsispindi grindų dangos išdėstyme, detalėse, apšvietimo sprendimuose. Įdomesnių linkių siūloma žvalgytis ir renkantis baldus. Tokiame interjero stiliuje neretai sutinkami kvadratai, apskritimai ir stačiakampiai.

3. Metaliniai akcentai

Metalas yra vienas iš kertinių modernaus interjero elementų, ypač nerūdijantis plienas ir chromas. Įvairūs metalai puikiai tinka baldų detalėms, dekoro elementams. Pavyzdžiui, moderniuose namuose dažnai matomos metalinės rankenos, kavos staliukų ir kėdžių kojos, vandens maišytuvai, vazos, atviros lentynos ir stalo įrankiai.

4. Natūralios medžiagos

Modernaus interjero estetikoje svarbios tekstūros, kurios prisideda prie švaros pojūčio kūrimo. Įprastai dominuoja medžiagos, kurios pasižymi atsispindinčiais paviršiais. Pavyzdžiui, stiklas, plienas ar chromas. Virtuvėje ir vonioje, greičiausiai, rasite marmuro paviršius, kuriuos idealiai papildo metaliniai akcentai.

5. Neutralios spalvos

Moderniame interjere būdingi aštrūs kontrastai tarp tamsių ir šviesių spalvų – taip kuriami išskirtiniai interjero akcentai. Šiame stiliuje dažniausiai vyrauja šviesi arba tamsi spalvų monochromija, kurią papildo tinkamai priderinti ryškesni atspalviai. Dažnai dėmesio centre atsiduria meno kūriniai – neeilinės vazos, paveikslai, skulptūros.

Pavyzdžiui, šviesi spalvų paletė sukuria švaros ir sterilumo pojūtį. Tokiuose namuose stengiamasi pabrėžti unikalias interjero formas ir linijas, maksimaliai išnaudoti natūralią dienos šviesą. Pasirinkdami tamsius dominuojančius tonus, savo namams suteiksite solidumo, gilumo. Prie tamsių sienų ar grindų puikiai dera sodrių spalvų baldai ar kitos detalės.

6. Atvira erdvė

Modernaus dizaino baldams būdingas horizontalus dizainas. Nedidelio aukščio, ilgi baldai užtiktina atvirumo pojūtį. Pasirinkta šviesi spalvų paletė taip pat padeda palaikyti didesnės erdvės įspūdį. Norintiems vizualiai „atverti“ patalpą, interjero dizaineriai siūlo naudoti daugiau šviesą atspindinčių paviršių, pasikabinti kelis veidrodžius.

7. Paprastumas

Kadangi modernus interjeras asocijuojasi su erdvumu, toks dizainas yra neperkrautas, patalpose vyrauja paprastumas. Modernios idėjos įgyvendinamos pasitelkiant praktiškus, nemasyvius, transformuojamus baldus ir lengvas konstrukcijas. Svarbu, kad kiekviena detalė turėtų aiškią savo funkciją.

Atsižvelgę į minėtuosius akcentus, galėsite sukurti švelnaus ar solidaus braižo modernius namus. Svarbu nebijoti eksperimentuoti, nes tik tokiu būdu interjere atskleisite savo individualumą ir išskirtinumą. Nepamirškite, svarbu dairytis ne tik išskirtinio, bet ir sumanaus dizaino.

PR