Pagrindinis puslapis Tėviškės aušra Mickūnų gimnazijos bendruomenė paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo Gimtadienį

Mickūnų gimnazijos bendruomenė paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo Gimtadienį

Ona AVIŽINIENĖ, Mickūnai, Vilniaus rajonas, www.voruta.lt

Vasario 15 d. Mickūnų gimnazijos bendruomenė paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo Gimtadienį. Aktų salėje susirinkusieji klausėsi gimnazijos direktorės Malgožatos Radevič sveikinimo žodžių, IV G klasės gimnazisto Danieliaus Šablovskio pranešimo, žiūrėjo mokinių sukurtą filmą apie signatarą Stanislovą Narutovičių.

Gimnazistai iškilmingai priminė, kaip galėjo būti pasirašytas 1918 m. Vasario 16 – osios dienos Lietuvos Nepriklausomybės aktas. Tiesa, šiandienos gimnazistai kuria savo gyvenimo istoriją, kuri yra tąsa anų Šimtmečio aktyvių Lietuvos šviesuolių. Šventinį minėjimą baigėme bendra daina ,,Mano kraštas“. Programą padėjo rengti lietuvių kalbos ir istorijos mokytojai.

Lietuvos valstybės keliu

Vasario 16 – ąją dieną Mickūnų gimnazijos 7, I G ir II G klasių mokiniai tradiciškai dalyvavo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtoje šventinėje jaunimo eisenoje. Tai kelias, jungiantis mus su Lietuvos valstybe ir jos kūrėjais.

Ėjome juo, kad nusilenktume protėviams ir prisimintume turintys savo namus istorijoje. Šiame kelyje  – 16 svarbių valstybės istorijos vietų. Kelias vedė Pilies, Didžiąja, Aušros vartų, Mikalojaus Daukšos ir Rasų gatvėmis iki Rasų kapinių. Nulenkėme galvas prie Vasario 16 – osios Nepriklausomybės akto signatarų Jono Basanavičiaus ir Jono Vileišio kapų, sovietų nužudytų signatarų Kazio Bizausko, Prano Dovydaičio, Vlado Mirono simbolinio kapo, M.K. Čiurlionio ir kitų garsių Lietuvos menininkų kapų, už Lietuvos laisvę žuvusių karių savanorių kapų.

Keliaudame bendravome su Jono Vileišio dukra Dalia Bobeliene, su Vytautu Bogušiu – Lietuvos pasipriešinimo tarybiniam okupaciniam režimui dalyviu ir politiniu veikėju, Vilniau meru Remigijumi Šimašiumi.

Daugiatūkstantinėje eisenoje mokiniai matė savo bendraamžius, pajuto bendrystę. Šie jauni žmonės – aktyvūs, pilietiški kurs antrojo šimtmečio Lietuvą. Norisi tikėti, jog jie nepadarys gėdos gimtajam kraštui, protėvių ir tėvų atminimui ir šią dieną prisimins visą gyvenimą. Džiaugiamės, kad kasmet eisenoje nori dalyvauti vis daugiau mūsų gimnazistų. Su mokiniais eisenoje žygiavo lietuvių kalbos mokytojos Ona Avižinienė, Jolanta Stefanovičienė, lenkų kalbos mokytoja Kristina Vitlicka, istorijos mokytoja Vaclava Šukštul.

 

Naujienos iš interneto