Metų medžio rinkimuose dalyvauja 13 medžių. Išrinkime Metų medį

Metų medžio rinkimuose dalyvauja 13 medžių. Išrinkime Metų medį

Metų medžio rinkimus organizuojančios VŠĮ „Lietuvos arboristikos centras“ vadovas Sigitas Algis Davenis prie liepos Motinėlės, augančios Braziūkų kaime Kauno r.

Daiva Červokienė, www.voruta.lt

Jau ketvirtą kartą vyksta Lietuvos metų medžio rinkimai, kuriuos – po kelerių metų pertraukos –rengia VŠĮ „Lietuvos arboristikos centras“.

Konkurso tikslas, kaip teigė „Lietuvos arboristikos centro“ vadovas Sigitas Algis Davenis, yra  ne tik išrinkti medį, kuris atstovaus mūsų šaliai Europos metų medžio konkurse, bet ir pagerbti kitus vertingiausius šalies medžius, skleisti informaciją apie juos kaip vietovių savitumo ir patrauklumo dėmenis, skatinti žmogaus ir medžio bendrystę. Metų medžio konkursas rengiamas ir tam, kad būtų išgirstume įdomias medžių istorijas, kad žmonės dažniau prisimintų, kokie svarbūs medžiai regiono savitumui.

Šiemet Metų medžio rinkimuose dalyvauja 13 medžių, atrinktų iš 23 paraiškų. Tai Kamariškių guoba, Elmės šešiakamienis ąžuolas, Grybiškių ąžuolas, Kūlokų kaimo liepa, Basanavičynės kaštonas, Šiaulių botanikos sodo liepa, liepa Motinėlė, Meškėnų liepa, Sapiegų parko liepa, Mingėlos ąžuolas, Stelmužės ąžuolas, Šventasis Daubų ąžuolas ir Lazdynų Bačkinis ąžuolas.

Kiekvienas pilietis gali pasirinkti vieną labiausiai patikusį medį ir už jį balsuoti  interneto svetainėje www.arboristai.lt.  (Iš vieno kompiuterio adreso (IP adreso) galite balsuoti tik vieną kartą!) Balsavimas vyks iki spalio mėn. 19 d. 

 2023-iųjų Lietuvos medis bus paskelbtas š. m. spalio mėn. 20-ąją – Medžio dieną.

Šiemet išrinktas Metų medis kitąmet atstovaus Lietuvai 2024 metų Europos medžio konkurse.

Galime prisiminti, kad 2016 m. Lietuvos metų medžiu šalies gyventojai išrinko Stelmužės ąžuolą, 2017 m. – Raganų eglę, 2018 m. – Raudonės pilies liepą, deja, nė vienam šių mūsų gražuolių Europos medžio konkurse nepavyko užkariauti rinkėjų dėmesio.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.

Naujienos iš interneto