Mes dažnai klausiame, ką galvoja Putinas, o atsakymai slypi Vernerio Hercogo kuriamuose filmuose

Mes dažnai klausiame, ką galvoja Putinas, o atsakymai slypi Vernerio Hercogo kuriamuose filmuose

Werneris Hercogas ir Michailas Gorbačiovas Kadras iš rež. Andre Singerio ir Wernerio Herzogo filmo „Herzogas Gorbačiovas“ („Meeting Gorbachev“)

Rokas Simanavičius, www.voruta.lt

Garso įrašas :     https://soundcloud.com/xfmlt/kitas-kadras-ribines-zmogaus-galimybes-wernerio-hercogo-filmuose-2022-03-16?in=xfmlt/sets/laida-kitas-kadras

„Jei kalbi apie Herzogą, tai Kinskis visada šalia“, –  sako vienas iš laidos „Kitas kadras“  vedėjų Remigantas Dima.   Hercogo ir Kinskio bendradarbiavimas prasidėjo 1972-aisiais filmu „Agirė, Dievo rūstybė“. Tada Kinskis jau buvo gana žinomas teatro aktorius, vaidinęs Davido Leano ir Sergio Leone’s filmuose.   Kinskis nusifilmavo penkiuose Herzogo filmuose, nors visą tą laiką aktoriaus ir režisieriaus santykiai buvo sudėtingi.  Kaip leidinyje „Septynios meno dienos“ rašė Jonas Ūbis  aktorius ne kartą bandė pabėgti iš filmavimo aikštelės, t.y. iš džiunglių, terorizavo filmavimo grupę, dievagojosi, kad niekad nedirbs su Herzogu, daug šūkavo ir visaip darė gyvenimą nepakeliamą. Po Kinskio mirties Herzogas sukūrė apie jį dokumentinį filmą iškalbingu pavadinimu „Mano mylimas priešas“. Ten jis ir paaiškino, kodėl Kinskis jam toks svarbus.

Werneris Hercogas ir Michailas Gorbačiovas Pinterest nuotr.

Vienas iš laidos kūrėjų, kino kritikas Ramūnas Aušrotas mano, kad kino juostos „Agirė, Dievo rūstybė“ ir  „Fickaraldas“  įspėjimas kas būna su žmogumi, jeigu jis išeina iš ribų.  Pasak laidos apie kiną vedėjų, šiuolaikiniame karo Ukrainoje kontekste, mes dažnai klausiame, ką galvoja Putinas, o atsakymai slypi Vernerio Hercogo kuriamuose filmuose. „Hercogas nėra iliustracija, jis dabar labai aktualus mums“ , –  reziumuoja Regimantas Dima. Klauso Kinskio personažus V. Hercogo filmuose tam tikru aspektu galima prilyginti Vladimirui Putinui.  „ Jie turi utopiją, ir bet kokiomis priemonėmis siekia savo idėjos realizavimo“, –  apie žmogaus beprotybę ir didybę laidoje  „Kitas kadras“  kalbasi Regimantas Dima ir Ramūnas Aušrotas.

Pokalbyje išgirsite:

0:00 –  Laidos temos pristatymas ir selfis su Werneriu Hercogu;

2:25 –  Wernerio Hercogo ir Klauso Kinskio santykis;

5:35 –   Senieji Hercogo filmai ir vokiškas kinas kitaip;

10:06 –  Beprotybės tyrinėjimas Hercogo filmuose;

14:40  –  Žmogaus ir gamtos santykis;

18:48  –   Wernerio Hercogo ir Klauso Kinskio ryšys;

22:15  –    Kinskio asmenybė;

23:32   –    Mesianistinė vizija;

24:43   –    Hercogo filmai kaip įspėjimas karo Ukrainoje kontekste;

26:25   –    Kinskio personažai ir Vladimiras Putinas;

27:41  –     Hercogo bandymai pažinti rusišką sielą;

30:26  –    Kiti Hercogo filmai;

32:35   –     Hercogo santykis su gamta;

34:04    –    Žmogaus prigimties tyrinėjimai filme „ Kasparo Hauzerio paslaptis“ ;

40:30   –    Wernerio Hercogo ir jo kolegų požiūris į gyvenimo prasmę;

42:48    –    Kas yra žmogaus vidinis stabdis?