Meditacijos instrumentai – kokybiškam meditacijos procesui

Meditacijos instrumentai – kokybiškam meditacijos procesui

Teigiama meditacijos nauda žmogaus protui, dvasiai ir, žinoma, fiziniam kūnui, yra žinoma jau daugybę metų. Šiame laikmetyje, kai stresas yra nuolatinis palydovas, meditacijos svarba tampa dar reikšmingesnė: nustatyta, kad poilsis, kuris yra patiriamas meditacijos proceso metu, yra ženkliai gilesnis nei poilsis, kurį mes išgyvename miegant.

Kokybiškas meditacijos procesas yra neatsiejamas nuo meditacijos instrumentų, su keletu iš jų šiandien trumpai ir susipažinsime.

Dainuojantys dubenys – puikus instrumentas pradedantiems meditacijos kelią

Įvairūs dainuojantys dubenys, kaip meditacijos instrumentai, visada yra rekomenduojami asmenims, kurie tik pradeda savo meditacijos kelią. Šie dubenys būna skirtingo dydžio bei svorio. Vis dėlto universaliausiais dainuojančiais dubenimis yra laikomi instrumentai, sveriantys 1–1,1 kg. Tokio svorio dubenys naudojami ir meditacijai, ir savimasažui, ir kitų žmonių „garso masažui“, ir efektingai „kovai“ su stresu bei nerimu. Varinės bronzos dainuojantys dubenys pasižymi unikaliu tembru. Pažymėtina, kad panaudojant skirtingo dydžio bei storio dubenis, galima išgauti skirtingus, išskirtinius garsų derinius. Jeigu nežinote, kaip išsirinkti skirtingų „techninių parametrų“ dainuojančius dubenis, patartina įsigyti jau paruoštus šių dubenų rinkinius.

Gongo skambesys padeda lengviau pasiekti meditacinę būseną

Įrodyta, kad skambant gongams, jo garsas įvairiais lygiais veikia tiek žmogaus kūną, tiek jo protą. Dvasiniame lygmenyje, pasak meditacijos specialistų, gongų skleidžiamas garsas padeda pasiekti trokštamą meditacinę būseną, o štai fiziniu lygmeniu šių instrumentų skambesys suaktyvina energijos tėkmę. Kaip ir jau aptarti dainuojantys dubenys, taip ir gongai, tiksliau visų šių instrumentų skleidžiamas skambesys, padeda kovoti su stresu bei nuolatiniu nerimu. Gongo skambesys taip pat lengvina depresijos simptomus, efektyviai padeda mažinti nuovargį, kovoti su baimės jausmu ir t. t. Daugialypis gongo skambesys šį instrumentą paverčia itin galingu įrankiu, įgalinančiu teigiamus pokyčius žmogaus fizinėje ir psichinėje būsenoje.

Koshi varpelių skambesys meditacijos metu padeda pajusti vidinę harmoniją

Dainuojantys dubenys bei gongai nėra vieninteliai meditacijos instrumentai. Meditacijai naudojami ir bambukiniai Koshi varpeliai. Akustiškai suderinti Koshi varpeliai skleidžia itin harmoningą toną, išsiskirianti savo sodrumu. Šių varpelių skambesys įgalina vidinę ramybę, harmoniją bei padeda lengviau susitarti su pačiu savimi, atrandant vidinį balansą.

PR