Maistas katėms turi būti ne tik skanus

Maistas katėms turi būti ne tik skanus

Jeigu Jūsų namuose auga katė, turbūt esate išbandę ne vieną maisto rūšį. O gal kaip tik visą laiką šerti vienu maistu. Vienaip ar kitaip, svarbu žinoti, kaip tinkamai pasirinkti maistą ir kokių klaidų vengti, kad katė jaustųsi gerai, nesusirgtų ir ilgiau būtų Jūsų drauge. Pasirodo, maistas katėms turi labai daug įtakos ne tik katės išvaizdai, bet ir sveikatai.

Kaip pasirinkti maistą?

Kaip ir šunys, taip ir katės pirmiausia daugiausiai maitinamos turėtų būti sausu maistu. Tai yra specialus maistas, kuris subalansuotas katėms ir geriausiai joms tinka. Jame yra visos reikalingos medžiagos Jūsų augintinei. Svarbiausia, kad maistas būtų kokybiškas ir tinkamas Jūsų katei.

Geriausiai rinktis profesionalius maisto gamintojus. Dažniausiai profesionalus maistas katėms kainuoja brangiau, tačiau jis yra daug kokybiškesnis. Pasitaiko atvejų, kai žmonės, pakeitę katės maistą iš pigesnio į brangesnį, bet profesionalų, pastebi skirtumą iš karto: katė noriai valgo, jos kailis atrodo sveikesnis ir labiau žvilga, ji mažiau šeriasi. Tai ženklas, kad pasirinkote tinkamą maistą, kuris tinka Jūsų katei.

Rinktis galima iš įvairių gamintojų, Jie siūlo maisto pasirinkimą pagal tai, kokia katė bus maitinama. Galima rinktis netgi specialiai konkrečioms veislėms subalansuotą maistą. Rinkdamiesi visuomet atkreipkite dėmesį į maisto sudėtį ir įsitikinkite, kad ji yra tinkama, o naudingų medžiagų ir mėsos maiste yra pakankamai.

Ar maitinti šlapiu maistu?

Maistas katėms gali būti sausas ir šlapias. Įvairių konservų katėms taip pat yra labai daug. Katės labai mėgsta tokį maistą ir pirmenybę tikrai visuomet teiks jam. Tačiau ar maitinti katę šlapiu maistu, geriausiai pasitarti su specialistu. Pavyzdžiui, sergant įvairioms ligoms, katėms gali būti nerekomenduojamas šlapias maistas. Arba reikėtų rinktis tik konkrečiai pritaikytą, atrinktą maistą, kuris būtų kokybiškas ir praturtintas reikalingomis medžiagomis. Karts nuo karto palepinti katę tokiu maistu galima, tačiau tuo nereikėtų piktnaudžiauti.

Ar maistas gali pakenkti katei?

Nors sakoma, kad maistas yra vaistas, kartais maistas katėms gali ir pakenkti. Pavyzdžiui, jeigu Jūsų katė yra sterilizuota, reikėtų šerti ja būtent sterilizuotiems katinams skirtu maistu, nes jis yra kitokios sudėties ir apsaugo nuo nutikimo. Taip pat labai svarbu katės nemaitinti dietiniu maistu, kuris skirtas tik katėms, turinčioms bėdų su šlapimo takais. Toks maistas keičia šlapimo Ph ir sveikoms katėms nereikėtų jo maitinti. Priešingu atveju gali išsivystyti įvairūs šlapimo takų susirgimai.

PR