Liublino trejetas – JAV Kongrese Kalinausko forume

Liublino trejetas – JAV Kongrese Kalinausko forume

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas L. Kasčiūnas. Seimo kanceliarijos nuotrauka

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis kartu su Čekijos Respublikos Senato, Lenkijos Respublikos ir Ukrainos parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkais, taip pat Ispanijos parlamento Europos reikalų vicepirmininku dalyvaus susitikimuose su Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenais, valdžios ir nevyriausybinių organizacijų atstovais Vašingtone (Jungtinės Amerikos Valstijos).

Susitikimuose bus keliami Ukrainos narystės NATO, galutinės Ukrainos pergalės ir Lietuvos saugumo klausimai. Bus kalbama apie Lietuvos pasiruošimą NATO Viršūnių susitikimui, kitus aktualius užsienio politikos ir tarptautinio saugumo klausimus.

„Artėjant NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, turime aiškiai transliuoti gynybos stiprinimo siekius savo regione. Susitikimų metu sąjungininkams akcentuosime priešakinės gynybos plėtros klausimą, oro gynybos stiprinimo būtinybę – visa, ko reikia, kad Baltijos šalys būtų Europos ir Vakarų pasaulio forpostas, pasirengęs efektyviai apginti mūsų gyventojus ir bendras vertybes“, – prieš vizitą Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sakė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas L. Kasčiūnas.

Ketvirtadienį, kovo 23 d., parlamentarai dalyvaus Tarptautiniame Kalinausko forume. Penktą kartą organizuojamame renginyje (pirmą kartą – Vašingtone) bus kalbama apie okupuotą Baltarusiją, vieningą kovą su teroristine Rusija, NATO plėtrą, Ukrainos ir Moldovos derybų dėl narystės Europos Sąjungoje pradžią, situaciją Sakartvele. Politikai ir diplomatijos ekspertai iš įvairių pasaulio šalių kalbės apie vieningą Rusijos ir Kinijos kovą su demokratija ir kituose pasaulio regionuose.

„Liko keli mėnesiai iki Vilniaus NATO Viršūnių sutikimo, kuris neturi ir negali tapti antruoju Bukarešto susitikimu, kai Ukraina Putino spaudimu, tačiau ir NATO sprendimu paversta pilkąja zona su visomis dabartinėmis pasekmėmis. Bandysime kolegoms Vašingtone įrodyti, kad gerokai pigiau, greičiau ir efektyviau apginti Ukrainą ir laimėti karą prieš teroristinę Rusiją yra priimti Ukrainą į NATO, o duris šiam istorines klaidas taisančiam sprendimui atverti Vilniuje. Priėmus šį sprendimą būtų ne tik apsaugotas Ukrainos suverenumas, bet ir Moldovos, baltarusių laisvė ir jų reintegracija į Europą“, – komentuoja Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, Seimo parlamentinės grupės „Už demokratinę Baltarusiją“ pirmininkas Ž. Pavilionis.

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkai Vašingtone lankėsi 2023 m. sausio pabaigoje, 118-ajam JAV Kongresui (Senatui ir Atstovų Rūmams) pradėjus darbą.

Seimo valdyba komandiravo parlamentarus į Vašingtoną kovo 22–26 d.

lrs.lt inform.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.