LED šviestuvai interjere: apsimoka ar neverta?

LED šviestuvai interjere: apsimoka ar neverta?

Vos tik atsiradęs LED apšvietimas sulaukė tikrai labai daug dėmesio. Šiuo metu jis dažnai yra vadinamas atgyvena, kadangi ne tik neatrodo labai skoningai, tačiau dažniausiai nuvilia ir tarnavimo laiko tarpu.

Kur kas optimalesnis pasirinkimas, kai norisi, kad šviestuvas būtų menkai matomas interjere, tačiau tinkamai atliktų savo funkciją, yra lubiniai kryptiniai šviestuvai, kurie gali būti įmontuojami arba tiesiog primontuojami prie lubų.

LED šviestuvų specifikacijos

Pirmiausia, žinoma, reikia suprasti, kad rinkoje siūlomi LED šviestuvai yra labai įvairūs. Kai kurie žmonės bandydami sutaupyti perka pigesnius, kurie yra parduodami skelbimų puslapiuose. Dažniausiai prekyba vyksta nelegaliai, tad jokių garantijų bei užtikrintumo, kad šviestuvai tarnaus ilgai.

Visgi, galima išskirti, kad tradiciškai LED šviestuvai tarnauja apie 10 metų.  Įprastai lemputės šviečia 25000 – 35000 valandų, tačiau kaip jau minėjome – šis skaičius gali labai kisti. O deginimo laiko tarpas dažniausiai varijuoja priklausomai nuo to, kuriame kambaryje LED šviestuvai yra dedami. Juk svetainėje mes praleidžiame kur kas daugiau laiko nei vonios kambaryje, tad tai galiausiai lemia ir lempos tarnavimo laiko tarpą.

Bet kuriuo atveju reikia suprasti, kad LED yra apšvietimas, kuris tarnauja ribotai. Tai yra, jame pakeitus lemputes – šviestuvas vėl netarnaus. Dėl to ši apšvietimo sistema labai dažnai vadinama neekologiška, netvaria.

Kryptinių šviestuvų funkcionalumas

Kaip jau minėjome, alternatyva LED šviestuvai, kuris dažniausiai yra minimalistinio stiliaus, net paslėptas, yra įmontuojami kryptiniai šviestuvai. Jie, žinoma, gali būti neįmontuojami, tačiau tiesiog primontuojami. Tokiu atveju patogu reguliuoti šviesos sklaidą po visą patalpą bei užtikrinti, kad bendrinis apšvietimas tuo pačiu taps ir zoninis, kuris ne tik pabrėš tam tikras kambario erdves, tačiau taip pat ir suteiks joms daugiau funkcionalumo.

Renkantis kryptinius šviestuvus – pirmiausia siūlome daugiau dėmesio skirti jų galiai. Juk priklausomai nuo kambario dydžio bei šviesos stiprumo galima apskaičiuoti – kiek lempų reikia, kad patalpą būtų „išbaigta“. Nusprendus, kad interjere skoningai derės kryptiniai šviestuvai – visada siūlome jų rinktis daugiau. Juk jie gali atstoti, kaip jau minėjome, tiek bendrinį, tiek zoninį apšvietimą. O išlaikyti vieningą interjerą, kai jam yra to paties stiliaus šviestuvai, žinoma, kur kas paprasčiau.

Nors kryptiniai šviestuvai dažniausiai yra minimalistinio stiliaus ir kur kas svarbiausia nei pačios lempos gaubtas yra šviesa, kuri sklinda, visgi, nepamirškite ir stiliaus, kuris yra kuriamas per šviestuvo dizainą.

Montavimo subtilybės

Dar prieš renkantis šviestuvus iškart reikia nuspręsti – kur jie bus montuojami, kiek jų ir tuo pačiu – kokio stiliaus. Kai yra tiksliai žinoma šviestuvų montavimo vieta – dažniausiai kur kas paprasčiau yra rasti tokias lempas, kurios tiek savo dizainu, dydžiu, žinoma, šviesos intensyvumu atitinka kambario ir tuo pačiu jame esančių žmonių poreikius.

PR

Naujienos iš interneto