Lavinamosios knygos – puikus būdas ugdyti vaikų intelektą

Lavinamosios knygos – puikus būdas ugdyti vaikų intelektą

„Knygose yra daugiau lobių nei visuose piratų grobiuose lobių saloje” – tai Volto Disnėjaus, žinomo animatoriaus citata. Knygos visais laikais mylimos, vertinamos ir populiarinamos, tačiau reikia įdėti vis daugiau pastangų, kad žmonės jas skaitytų. Ką jau kalbėti apie vaikus. O būtent jiems lavinamosios knygos – stebuklinga sėkla, ugdanti intelektą. Plačiau apie lavinamąsias priemones rasite Yesforskills svetainėje.

Kaip lavinamosios knygos ugdo intelektą? 

Lavinamosios knygos padeda vaikams suprasti juos supantį pasaulį. Patys mažiausi gali susipažinti su skaičiais, raidėmis, spalvomis, gyvūnais. Didesniems vaikams šios knygelės padeda lavinti matematinius gabumus, gerinti kalbos ir rašymo įgūdžius. Šios knygos skatina ugdyti vaikų kūrybiškumą, auginti emocinį intelektą – geriau suprasti save ir kitus žmones.

Svarbu ne tik intelektinis vaiko ugdymas, motorikos įgūdžių lavinimas ar kūrybiškumo skatinimas, tačiau, pavyzdžiui, knygelės su daugkartiniais lipdukais gali padėti vaikui išmokti nebijoti klysti, kas yra itin reikšminga savybė laisvam, brandžiam žmogui. Nepaisant to, kad lavinamųjų knygų privalumų yra daugybė, vaikai dažniausiai nerodo iniciatyvos ir didelio noro leisti laisvalaikį, pasitelkus knygeles. Jūsų atžala tikriausiai nėra išimtis?

Lavinamosios knygelės vaikams nepatrauklu?

Norint sužinoti, kaip paskatinti vaiką skaityti, reikia išsiaiškinti, kokios priežastys trukdo mažyliams susidomėti knygelėmis. Be jokios abejonės, kad knygos konkuruoja su kompiuteriu, telefonu ar televizoriumi. Kodėl ekranai vaikus vilioja labiau? Šviesos, greitai besikeičiantys vaizdai, garsai, tai įtraukia ne tik vaiką, bet ir suaugusį žmogų. Mažylis yra imlesnis aplinkai, todėl jam dar sunkiau atsispirti judantiems paveiksliukams.

Kompiuterių ir televizorių privalumas yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl vaikai ne visada nori skaityti lavinamąsias knygas. Jeigu ekranuose galima stebėti greitai besikeičiančius paveikslėlius, tai knygose niekas nejuda, jos atrodo pernelyg nuobodžios ir sudėtingos. Vaikams patinka būti įtrauktiems į veiksmą, tačiau įtraukti į, pavyzdžiui, telefono ekraną, jie jaučiasi esantys veiksmo dalyviai, nors iš tikrųjų nieko nedaro. Mažieji greitai įpranta prie tokio gyvenimo būdo, todėl juos priversti susidomėti knygelėmis atrodo nebeįmanoma užduotis.  Vaikai paprasčiausiai jas laiko nuobodžiomis ir pernelyg sudėtingomis.

Lavinamosios knygos – kaip paskatinti vaiką skaityti?

Taigi, ką daryti, kad knygelė taptų lygiavertė kompiuterio, televizoriaus ar telefono ekrano konkurentė? Yra keletas būdų, kaip paskatinti vaikus skaityti knygas. Reikėtų įsidėmėti, kad interaktyvios knygos vaikams sukelia smalsumą. Juk jose yra veiksmo! Pirmiausia, svarbu parodyti vaikui, kad knygos gali būti įdomios ir įkvepiančios, o ne tik nuobodžios ar sudėtingos. Tai galima padaryti pasirinkus būtent lavinamąsias knygas, kurios turi spalvingas ir įdomias iliustracijas, įdomius veikėjus, užduotėles, galima rinktis knygeles su daugkartiniais lipdukais.

Taip pat svarbu rinktis edukacines knygeles pagal tematiką, kuri labiau domina jūsų atžalą. Galbūt tai gyvūnijos pasaulis? O galbūt jūsų vaikui įdomus žmogaus gyvenimas: kūno sandara, emocijos ar jo profesijų pasirinkimai? Pastebėkite, kokia tema labiau domina jūsų atžalą.

Galiausiai svarbu užmegzti dialogą su vaiku apie knygas, skatinti jį dalintis savo įžvalgomis ir idėjomis. Tai padeda vaikams geriau suprasti ir įsisavinti knygos turinį bei augina tarpusavio ryšį su tėvais ar globėjais. Plačiau skaitykite https://www.yesforskills.lt/

PR

Komentarų sekcija uždaryta.

Naujienos iš interneto