Lauko durys: medinės ar plieninės yra geresnės?

Lauko durys: medinės ar plieninės yra geresnės?

Kokias lauko duris rinktis? Šį klausimą dažnai užduoda žmonės įsirenginėdami savo namus. Lauko durys – tai bet kokios durys vedančios į lauką. Išorės durys bet kokiu atveju turi būti gerokai storesnės, tvirtesnės ir patvaresnės nei vidaus durys, nes kiekvieno buto ar namo savininko noras – saugumas.

Lauko durys – tai jūsų namų pradžia. Tai durys kuriomis jūs naudositės kasdien, tad patogumas, ilgaamžiškumas labai svarbu.

Galima rinktis iš daugybės lauko durų tipų; dažniausiai naudojamos trys pagrindinės medžiagos – PVC, mediena ir aliuminis. Tačiau ne mažiau populiari yra ir kompozitinė medžiaga, iš kurios gaminamos išorinės durys.

Renkantis lauko duris labai svarbu įvertinti kur bus montuojamos lauko durys. Ar tai daugiabutyje butas, ir jos skirs Jūsų namų erdvę nuo laiptinės. Ar tai namas, kotedžas kur lauko durys bus pagrindinis įėjimas į Jūsų namų erdvę. Abiem atvejais svarbus saugumas, garso izoliacija ir šilumos laidumas. Perkant lauko duris, reikia priimti nemažai sprendimų įvertinant ne tik stilistiką, bet ir savo poreikius ir galimybes.

Medinės lauko durys

Medinės lauko durys – klasika nuo seniausių laikų, o šiais laikas, tai prabangos ir išlaikyto skonio pagrindinė namų detalė.  Jos yra estetiškos ir universalios. Medinės įėjimo durys taip pat yra labai tvirtos ir užtikrina gerą jūsų namų saugumą. Tačiau medinės lauko durys turi savo kainą. Jos yra brangiausias įėjimo durų tipas. Išlaidos nesibaigia pradiniu pirkimu. Kad Jūsų medinės įėjimo durys atrodytų puikiai, reikės nuolatinės priežiūros, kaip stogelis nuo tiesioginių saulės spindulių ir kritulių, namuose stabili šildymo temperatūra. Vis dėlto, kai kalbama apie tai, pagrindinė priežastis, kodėl žmonės vis dar renkasi medieną, yra jos išvaizda ir pojūtis. Tradicinis natūralios medienos faktūros grožis puikiai tinka tiek tradiciniams, tiek moderniems namams.

Lauko durys – nepavaldi mados tendencijomis klasika pasižyminti labai tvirta konstrukcija. Šios durys klasikos ir modernaus stiliaus etalonas. Aukštos kokybės, tvirtos, šiuolaikiškos lauko durys patikimai tarnaus Jums daug metų. Dauguma detalių yra gaminamos rankiniu būdu, todėl durų dizainas ir modeliai yra nepakartojami ir užtikrina kiekvieno produkto išskirtinumą. Durų puošyboje naudojami dabartinėms tendencijoms pritaikyti geriausi klasikinio dizaino pavyzdžiai. Būdingos dekoratyvių apvadų detalės suteikia produktams išskirtinumo tarp daugelio kitų panašių rinkoje siūlomu dirbinių. Rinkoje siūlomų gaminių estetinis vaizdas ypač sparčiai kinta, todėl klientai norintys turėti išskirtinias lauko duris laisvai jas gali rasti iš medinių lauko durų asortimento. Šiai laikais medinės lauko durys atspindindi naujas durų dizaino tendencijas atitinka ir tradicines konstrukcijas, ir šiuolaikinių namų eksterjero ypatumus.

Šiuolaikinėse duryse yra įrengti trijų kamerų, keturių stiklų, saugaus stiklo arba atsparaus įsilaužimui P4 stiklo paketai. Galimi ne tik viršlangiai, bet ir šoninės durys, dviejų stiklų paketas su saugiu išoriniu stiklu, didelis spalvų pasirinkimas. Prieš įsigydami šias duris įsitikinkite ar durys turi šilumos laidumo sertifikatus.

Plieninės lauko durys

Kalbant apie durų medžiagas, plieninės lauko durys – saugios, puikios išvaizdos durys. Šioje duryse suderinta patvarumas su praktiškumu. Jose naudojamas įvairių medžiagų derinys PVC ir izoliacinės putų polistireno užpildas. Tai padeda joms išvengti kitų medžiagų trūkumų, kartu naudojantis visais jų privalumais. Tai reiškia, kad gausite duris, pasižyminčias dideliu šiluminiu efektyvumu (dėl izoliacinio putplasčio), taip pat didesniu saugumu ir patvarumu nei PVC durys. Be to, plieninės lauko durys turi tvirtesnį ir oro sąlygoms atsparesnį paviršių, jas lengviau prižiūrėti nei medines duris, nes jos neblunka, neskilinėja ir nesikraipo be reguliarios priežiūros.

Kai kas jums pasakys, kad plieninės lauko durys “netikros”, nes joms trūksta medinėms durims būdingo grynumo. Tačiau aukštos kokybės medžio tekstūros efektas, kuriuo pasižymi daugelis plieninių durų, suteikia tikrovišką ir natūralią apdailą, kuri labai primena tradicinę medieną, be to, turi daug kitų privalumų. Kaip minėta pirmiau, plieninės laukos durys yra saugiausias variantas. Dažnai turi plieninius sutvirtinimus ir tvirtus rėmus, todėl teisingai sumontavus duris jų beveik neįmanoma deformuoti. Kalbant apie vizualinį dizainą, sunkiai rasite platesnį durų stilių pasirinkimą. Kitas pagrindinis šių durų pranašumas prieš medines duris yra tai, kad jos nereikalauja daug priežiūros. Jos negali sugerti drėgmės, todėl laikui bėgant nesideformuoja, o norint išlaikyti jų sandarumą, nereikia jų atnaujinti ar dažyti.

Nors kritikai teigia, kad plieninės durys yra ne tokios gražios kaip medinės lauko durys. Tačiau durų profesionalai teigia, kad šiais laikais galima rinktis iš daugybės stiklo intarpų, kurie gali paversti plienines lauko duris patrauklesnėmis. Jos izoliuoja garsą geriau ir dažniausiai yra pigesnis pasirinkimas.

Pabaigai

Jeigu niekaip nepavyksta apsispręsti dėl tinkamų durų pasirinkimo, visuomet galite susisiekti su durų pardavėjais ir paprašyti rekomendacijų. Konsultantai mielai atsakys į Jūsų klausimus ir padės išsirinkti tinkamiausias duris.

Patrauklios durys už puikias kainas – https://www.durunamai.lt/

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.