Pagrindinis puslapis Reklama Kuri kalba gali tapti „raktu“ kitoms? Kalbų mokymosi naudos

Kuri kalba gali tapti „raktu“ kitoms? Kalbų mokymosi naudos

Kuri kalba gali tapti „raktu“ kitoms? Kalbų mokymosi naudos

PR

Nuolat girdime, kad yra naudinga mokėti daug kalbų. Žinoma, susikalbėti užsienio šalyse ar suprasti tekstus, parašytus kitomis kalbomis – nuostabu. Tačiau kalbos mokėjimas ir pats mokymosi procesas turi gerokai didesnę naudą nei tik gebėjimas susikalbėti su vietiniais gyventojais atostogų ar komandiruočių metu.

Romanų kalbos ir jų mokymosi nauda

 

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad mokantis ar vartojant antrą, net trečią kalbą, suaktyvėja smegenų veikla ir atsinaujina ląstelės. Tai padeda palaikyti kognityvinę jų funkciją, todėl kalbų mokymasis – visomis prasmėmis naudinga veikla. Mokydamiesi užsienio kalbų pagerinsite komunikacinius įgūdžius, suaktyvinsite smegenų veiklą ir patobulėsite kaip asmenybė.

Kodėl verta rinktis romanų kalbas ir kokios tai kalbos? Tai indoeuropiečių kalbų šeimos italikų kalbų pogrupis.   Jomis kalbama Europos pietuose ir Pietų Amerikos šalyse. Romanų kalbų šeimos grupei priklauso ispanų, portugalų, prancūzų, italų, rumunų ir kitos kalbos. Puikus būdas  susipažinti su romanų kalbų pasauliu – ispanų kalbos kursai. Ši kalba yra viena pagrindinių romanų kalbų, plačiai vartojamų pasaulyje. Todėl pradėjus mokytis ispanų kalbos, bus lengviau suprantamos kitos populiarios romanų kalbos. Taip pat mokantis ispanų atsiranda daugiau galimybių praktikuotis, lavinti kalbos įgūdžius, nes, kaip jau minėta, tai viena labiausiai paplitusių romanų grupės kalbų pasaulyje.

Ar mokytis kalbų gali būti per vėlu? Ir kodėl verta pradėti nuo ispanų kalbos?

 

Atsakant trumpai – ne, per vėlu nebūna. Kalbos mokymasis – tai ne mokymasis mintinai ar tik gramatikos taisyklės. Mokantis kalbos svarbiausia yra ją aktyviai vartoti. Kuo daugiau praktikuojamasi, tuo lengviau ir geriau išmokstama kalba. Be to, kalbų mokymasis dažnu atveju į gyvenimą atneša ir kitų teigiamų pokyčių – pažintys, nauja patirtis, padidėja pasitikėjimas savimi.

Būtent romanų kalbų grupės atveju mokant vieną kalbą, įmanoma „atrakinti“ likusias, todėl galima teigti, kad ispanų kalbos kursai gali tapti nuostabiu raktu į kitas romanų kalbas.

Kas yra svarbiausia mokantis užsienio kalbos?

 

Neretai kyla klausimas, kaip mokytis kalbos tinkamai. Kaip neperdegti? Kaip viską daryti gerai? Šiuo atveju itin svarbu susidaryti patogią mokymosi sistemą, nepraleisti svarbių etapų. Tai gali padėti padaryti patyrę kalbų mokyklų darbuotojai.

Svarbu prisiminti, kad ispanų kalboje daiktavardžiai turi giminę. Tai gana panašu į lietuvių kalbą, todėl lietuviai paprastai dėl to problemų neturi. Vis dėlto derėtų atkreipti dėmesį, kad kai kurių daiktavardžių giminės lietuvių ir ispanų kalbomis yra skirtingos. Taip pat nereikėtų taikyti kitų kalbų gramatikos taisyklių, net jei jos lengviau suprantamos ir atrodo tinkamos ar panašios.

Ispanų kalbos kursai – puikus įrankis mokantis šios kalbos, nes tai tiesiog paprasčiau nei mokymasis savarankiškai. Kursų metu suteikiama visa naudinga informacija, profesionalų konsultacijos ir prieinamos aktualios praktinės kalbos vartojimo užduotys.

Kaip rasti ir pasirinkti geriausius kursus?

 

Norint kokybiškai išmokti kalbą, rekomenduojama skirti pakankamai laiko kursų paieškoms. Ispanų kalbos kursai, kaip jau minėta, gali būti labai efektyvūs, jei jūsų mokymosi procesą prižiūrės profesionalus lektorius. Dirbant grupėse galima aktyviai kalbėti ta kalba, lavinti klausymo, supratimo įgūdžius. Dėl to kalbą įvaldyti tampa žymiai lengviau.

Renkantis kursus derėtų įvertinti ne tik kalbų mokyklos vietą , bet taip pat  nuspręsti, ar jums  geriau mokytis gyvai ar nuotoliniu būdu. Taip pat naudinga yra papildomai pasidomėti dėstytojų kompetencija ir patirtimi. Svarbi ir pačios kalbų mokyklos reputacija, kurią sužinoti galite iš klientų atsiliepimų. Tuomet lengviau įvertinti ir dar vieną esminį kriterijų – kainą.

Ispanų kalbos kursai – puikus įrankis norintiems įžengti į romanų kalbų pasaulį. Tačiau svarbu pakloti tam tinkamą pagrindą ir šios kalbos mokytis nuosekliai. Patikimos kalbų mokyklos specialistai yra pasiruošę kartu žengti pirmuosius žingsnius siekiant išmokti naują užsienio kalbą  ir suteikti visą reikiamą pagalbą.

Naujienos iš interneto